کد خبر: ۸۶۰۸۰۹
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵

ادعای رئیس موساد درباره تلاش ایران برای ارسال موشک به روسیه

رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد»، ایران را به تلاش برای ارسال موشک‌های کوتاه‌برد و دوربرد به روسیه متهم کرد و مدعی شد که این تلاش «خنثی» شده است.
ادعای رئیس موساد درباره تلاش ایران برای ارسال موشک به روسیه
آفتاب‌‌نیوز :

«دیوید بارنیا»، رئیس موساد، در لفاظی تازه‌اش علیه ایران، این کشور را به تلاش برای تأمین موشک‌های کوتاه و دوربرد روسیه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری معا، بارنیا در ادامه این ادعای تکراری، تأکید کرد که این تلاش ایران خنثی شده است.

رئیس موساد همچنین مدعی شد که سال گذشته، ۲۷ حمله برنامه‌ریزی‌شده ایران برای هدف قراردادن «یهودیان یا اسرائیلی‌ها در سراسر جهان» خنثی شد.

بارنیا در ادامه اظهارات ضد ایرانی‌اش ادعا کرد که «ایران نه‌تنها تصمیم داشت به روسیه پهپاد بفروشد، بلکه فروش موشک‌های کوتاه‌برد و دوربرد را نیز در نظر داشت؛ معامله‌ای که خنثی شد.»

بارنیا این ادعاها را روز یکشنبه در جریان شرکت در افتتاحیه کنفرانسی که توسط دانشگاه رایشمن در هرتزلیا برگزار شد، مطرح کرد.

این ادعاهای تکراری در حالی عنوان می‌شود که جمهوری اسلامی ایران بی‌طرفی فعالش را در جنگ اوکراین عنوان و حفظ کرده و هرگز سلاحی را به دو طرف این جنگ نداده است. غربی‌ها و صهیونیست‌ها از زمان آغاز جنگ اوکراین، ایران را متهم به ارسال پهپادهایش به روسیه کرده‌اند اما تهران همواره این ادعاها را رد و به طور مداوم بر صلح و پایان فوری جنگ اوکراین تأکید کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین