کد خبر: ۸۶۱۸۴۰
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰

هاشمی وزیر ورزش و جوانان شد/ کیومرث هاشمی در مجلس چه گفت؟

با رای نمایندگان مجلس، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان شد.
آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس، صلاحیت و برنامه‌های کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان بررسی شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان و دفاعیات وزیر پیشنهادی، به «هاشمی» برای سکان داری وزارت ورزش و جوانان اعتماد کردند.

پیش از این حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان بود که استعفا داد و رئیس جمهور هاشمی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد که نامه آن در جلسه علنی ۲۱ شهریور اعلام وصول شد.

وزیر پیشنهادی ورزش: برای ازدواج جوانان برنامه دارم

کیومرث هاشمی در جلسه علنی امروز و در دفاع از برنامه‌های خود برای تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت: قائل به کار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری و نگاه علمی هستم؛ اکنون زمان کار بی وقفه و با شتاب مناسب در ریل صحیح و هدفمند است.

وی با اشاره به سابقه ۳۰ ساله اش در سطوح مختلف مدیریتی ورزش گفت: این شناخت عمیقی از ساختار‌های حوزه ورزش و همراهی پیشکسوتان، نخبگان و جوانان و مدیران خودم انقلابی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به برنامه‌ها و اهداف تعیین شده برسد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان این‌که شناخت مساله نیمی از راه‌حل مساله است، گفت: به نمایندگان این اطمینان را می‌دهم که بیشتر از قبل شناخت، انگیزه و اراده برای رسیدن به ایران اسلامی توام با پیشرفت در حوزه ورزش و جوانان را داشته باشیم.

هاشمی با اشاره به برنامه‌هایش در حوزه جوانان اظهار کرد: جوانان به تعبیر رهبری نعمت خدا برای دلسوزان نظام هستند با توجه به فرمایش رهبری و بیانیه گام دوم این انقلاب مرهون اعتماد به جوانان بود. اکنون هم قطار انقلاب با جهاد و همت در سایه اعتماد به جوانان و با قدرت حرکت می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که باید هم‌افزایی بین دستگاه‌ها برای توجه به جوانان و رفع مشکلات آن‌ها وجود داشته باشد، تصریح کرد: چالش‌های حوزه جوانان یک بعدی نیست و یک مساله فرابخشی و چند بعدی است که رفع آن نیازمند درک صحیح و دقیق از نیاز‌های جوانان و اجرای به هنگام طرح‌های قانونی است. نمی‌توان تنها با مصوبات بدون ضمانت اجرایی و بدون مشارکت و همراهی و جوانان در مشکلات فائق آمد.

به گفته وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تشکیل شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور برگزاری جلسات ستاد‌های ملی و استانی، ساماندهی امور جوانان، پیگیری و اجرای مصوبات شورا‌ها و ستاد‌ها توسط وزارت ورزش و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در بالاترین سطح حداقل انتظار در حوزه جوانان وزارتخانه است.

هاشمی خطاب به نمایندگان تصریح کرد: اطمینان می‌دهم این وزارتخانه در اجرای همه وظایف مسئولیت پذیر باشد. انتظار حداکثری نیز ایجاد رضایت قلبی در جوانان است.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ارتقاء هویت دینی، انقلابی و ملی جوانان را از جمله برنامه‌هایش برشمرد و گفت: دشمنان و معاندان تهاجمی علیه ارزش‌ها و دستاورد‌ها راه انداخته و به دنبال تزریق ناامیدی هستند. قطعا همکاری منسجم دستگاه‌ها در جهت ساخت و نهادینه‌سازی هویت دینی و انقلابی مهم است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سرمایه‌های اجتماعی و بهره‌گیری از سامانه‌های سمن جوانان و تشکل‌های دانش آموزی و دانشجویی گفت که باید از الگو‌های اجتماعی و فعالیت جوانان و نوآوری آن‌ها حمایت کرد و سازمان‌های مردم نهاد جوانان با محوریت دانش افزایی و ارتقاء مهارت، توانمند شود.

هاشمی همچنین بر لزوم اتخاذ سیاست‌های حمایتی برای اشتغال جوانان و تطبیق نیاز‌های بازار با مهارت جوانان تاکید کرد و گفت که با برنامه‌محوری می‌توان از دبیرستان تا دانشگاه به سمتی رفت که مشکل اشتغال جوانان رفع شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین