کد خبر: ۸۶۱۹۴۳
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱

۵۵ درصد ظرفیت سد‌های کرمانشاه خالی است

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت سد‌های استان، گفت: در حال حاضر حدود ۵۵ درصد ظرفیت سد‌های کرمانشاه خالی است.
آفتاب‌‌نیوز :

رسول فرهادی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱۱ میلیون مترمکعب آب پشت ۱۲ سد مخزنی کرمانشاه ذخیره است، افزود: ۷۳۸ میلیون مترمکعب از ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سد‌های استان کرمانشاه خالی است.

وی درصد پُرشدگی سد‌های استان را حدود ۴۵ درصد اعلام کرد و ادامه داد: ۵۵ درصد ظرفیت سد‌های کرمانشاه خالی است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه بیشترین میزان ذخیره سد‌های استان را نیز مربوط به سد‌های گاوشان و داریان دانست و خاطرنشان کرد: آورد سد‌های استان نیز از ابتدای سال آبی (اول مهر ۱۴۰۱) تاکنون حدود یک میلیارد و ۴۱۴ میلیون مترمکعب بوده که سد داریان بیشترین آورد را به خود اختصاص داده است.

فرهادی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های مناسب برای سال آبی پیش رو، ابراز امیدواری کرد این بارش‌ها آورد مناسبی برای سد‌ها داشته و میزان ذخیره سد‌های کرمانشاه را افزایش دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از ظرفیت سد‌های استان خالی است، نگرانی بابت بارش‌های سال آبی پیش رو وجود ندارد و سد‌های کرمانشاه در این زمینه آماده هستند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه این موضوع را نیز یادآوری کرد که حتی اگر بارش‌های سال آبی پیش رو مناسب باشد، باز هم نیازمند مدیریت مصرف آب هستیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین