کد خبر: ۸۶۲۲۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۸

اعتراف سخنگوی سپاه

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما اعتراف می‌کنیم که در بخش معیشت مردم به کار بیشتری نیاز داریم. ما پاسداران جزو مردم هستیم و با همین مسائل و مشکلات درگیریم، اما باید به راهی که طی کرده ایم نگاه کنیم که از کجا شروع کردیم و امروز در کجا هستیم. در هیچ حوزه‌ای قابل مقایسه نیست. چه در حوزه‌های دفاعی و امنیتی، نظامی، علمی، سیاسی و دیپلماسی راه طی شده با همه سختی هایش راه پرافتخاری بوده است و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری به قله نزدیک هستیم. دلیل نزدیک بودن مان آن راه صعب العبوری بوده است که طی کرده ایم.
اعتراف سخنگوی سپاه
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرتیپ رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در مراسم گرامیداشت شهادت سردار سرلشکر پاسدار «محمود کاوه» فرمانده لشکر ویژه شهدا و شهدای این عملیات در گلزار بهشت رضای مشهد اظهار کرد: گروهک‌های تجزیه طلب پس از ۳۷ سال و در روز‌های اخیر اعتراف کردند که به دنبال تجزیه ایران اسلامی و خیانت به آرمان این ملت هستند. اعترافی که بعد از به نتیجه نرسیدن اغتشاشات پاییز گذشته وادار به بیان آن شدند.

وی با بیان این که سال هاست که همرزمان شهید کاوه، از پیروزی‌های جنگ تحمیلی دفاع و امنیت مردم را برقرار می‌کنند، افزود: جوانان عزیز و کسانی که عشق و علاقه به ایران و امنیت کشور دارید، بدانید که پاسداران انقلاب اسلامی به چیزی جز امنیت، رفاه، آسایش و بالندگی این کشور و مردمانش فکر نمی‌کنند. ما از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با گروه‌های تجزیه طلب، دست و پنجه نرم کرده ایم و این یکی از صفحه‌های درخشان مبارزاتی است است که به فرماندهی شهید کاوه مشاهده می‌کنید. دوست و دشمن به شجاعت، صراحت، مدیریت، علم، آگهی و انگیزه این جوان پاسدار رشید ما اعتراف کردند. کسانی از این شهید و بزرگی او یاد کردند که اصلا انتظاری از آن‌ها نبود. آن‌ها برای سر این شهید عزیز، جایزه تعیین کرده بودند، اما نمی‌توانستند رشادت، تدبیر، حَسن عملکرد او را نادیده بگیرند.

وی افزود: جوانان عزیز! انتظار ما این است که شهید کاوه‌ها الگو‌های مجسمی برای شما باشند. پدران و مادران شما و مردمان این سرزمین به شما افتخار می‌کنند همچنان که بعد از سال‌ها به این جا آمده اید تا به مادر و خاندان بزرگوار شهید کاوه ادای احترام کنید و بگویید که ما همچنان مصمم به تداوم راه و به آرمان‌های شهید عزیزتان پایبند هستیم.

سردار شریف گفت: روز‌های خوبی برای کشور ماست. در عراق و منطقه اقلیم به نتیجه واحد رسیده اند که باید شر گروهک‌های تجزیه طلب و تروریست را از این منطقه بکنند. به توافقی که با مقامات عراقی صورت گرفته امیدوار هستیم تا بعد از سی سال، منطقه را از این گروهک جنایتکار پاکسازی کنند. هرچند که اگر به وعده عمل نکنند مانند گذشته زیر ضربات سهمگین پاسداران و مدافعان ایران اسلامی قرار می‌گیرند، اما مهم این است که جهان از جمله عراق و آگاهان نظامی به این اعتراف کرده اند که آن چه پاسداران و مسئولان جمهوری اسلامی درباره گروهک‌های تجزیه طلب می‌گفتند عین واقعیت بوده و گروهک‌ها جز مزدوری و جیره خواری و خیانت به کشور، کاری از دست شان بر نیامده و نخواهد آمد.

سخنگوی سپاه ادامه داد: در جریان برنامه ریزی برای اغتشاشات، بخش عمده‌ای از تسلیحات بمب گذاری و ناامنی از گذرگاه همین گروهک‌های کوموله و دموکرات وارد می‌شد، اما با هوشیاری و فداکاری جوانان این سرزمین، بخش اعظم آن‌ها کشف و خنثی شد و آن‌ها در چندین مرحله زیر ضربات سنگین نیروی زمینی سپاه قرار گرفتند. هرچندکه دنیا هنوز حاضر نیست این را به رسمیت بشناسد که این‌ها بر هم زنندگان نظم و امنیت ایران اسلامی و نه طرفدار کرد‌ها هستند.

وی ادامه داد: این گروهک‌ها در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی غیر از ایجاد ناامنی و ایجاد اغتشاش ذهنی، روحی و روانی و تلاش برای ناامن جلوه دادن منطقه چه کرده اند؟ مدافعان ایران اسلامی با تدابیر رهبر معظم انقلاب، کاری کردند که امنیتی که امروز در ایرانشهر هست در اصفهان هم باشد و این تلاش فرزندان این سرزمین است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: روز‌هایی بود که شهر‌های کردستان را یکی یکی از چنگ گروهک‌ها در می‌آوردند و این‌ها امروز آرزو دارند که با صدای ترقه‌ای بگویند ما هم هستیم. اما آن‌ها از نظر حیثیت و آبرو و بازشدن مشت شان برای تجزیه و ایجاد ناامنی در کشورمان نابود شده اند. امروزه مردم کردستان به این امر واقف هستند کسانی که در کشور‌های اروپایی نشسته اند و جوانان را تشویق به ایجاد ناامنی می‌کنند دنبال منافع خودشان و ضربه زدن به منافع ایران هستند.

وی بیان کرد: شهید کاوه عزیز! به شما می‌گوییم که همرزمان شما بعد از دفاع مقدس و فراغت از شر حزب بعث و گروهک‌های کوموله و دموکرات، به تقویت بنیه دفاعی کشور پرداخته اند و ما امروز با سربلندی و افتخار و با تمام شهامت و شجاعت به مردم اعلام می‌کنیم که ایران اسلامی، کشوری قدرتمند است که قادر است از منافع کشور و همپیمانان کشورمان حراست کند. ما از دفاع مقدس، درگیری‌های کردستان و تهدید‌های آن ایام، فرصت‌های طلایی ساخته ایم که امروز، قدرت‌های بزرگ دنیا به میزان توانمندی مردم و نیرو‌های ایران اسلامی و تجهیزاتی که به آن دست یافتیم، اعتراف می‌کنند.

سردار شریف با اشاره به این که در حال تحویل کشوری قدرتمند به نسل آینده هستیم، گفت: شهید کاوه عزیز! شما و شهیدان، آرزوی رفاه، سعادت و سربلندی داشتید. ما اعتراف می‌کنیم که در بخش معیشت مردم به کار بیشتری نیاز داریم. ما پاسداران جزو مردم هستیم و با همین مسائل و مشکلات درگیریم، اما باید به راهی که طی کرده ایم نگاه کنیم که از کجا شروع کردیم و امروز در کجا هستیم. در هیچ حوزه‌ای قابل مقایسه نیست. چه در حوزه‌های دفاعی و امنیتی، نظامی، علمی، سیاسی و دیپلماسی راه طی شده با همه سختی هایش راه پرافتخاری بوده است و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری به قله نزدیک هستیم. دلیل نزدیک بودن مان آن راه صعب العبوری بوده است که طی کرده ایم.

وی ادامه داد: روزی از کنار دزفول و اندیمشک رد می‌شدیم و شاهد موشک باران شهرهایمان توسط حزب بعث بودیم. آن روزی که هواپیما‌های فرانسوی، توپ‌های اتریشی و گاز‌های خردل آلمانی‌ها مردم ما را آزاد می‌داد. برخی از کشور‌های منطقه، دشمن را تامین می‌کردند و ما آن را فراموش نمی‌کنیم. باید تصویر راه طی شده را به دقت به فرزندان مان منتقل بکنیم. در دوران دفاع مقدس از ۲۲ کشور عربی فقط یک کشور، طرفدار صدام نبوده است. تمام کشور‌های اتحادیه اروپا و تمامی حامیان منطقه‌ای و بین المللی آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی و... طرف صدام بودند. ما از میان این خاکستر عظیم، بلند شدیم و امروز به مرحله‌ای رسیده ایم که به اعتراف خودشان هرجایی جمهوری اسلامی اراده اش نباشد کاری در این منطقه تحقق پیدا نمی‌کند.

سردار شریف ادامه داد: طول و عرض جبهه مقاومت که الهام گرفته از جبهه انقلاب اسلامی است گسترش پیدا کرده و امروز، لبنان و فلسطین را در صحنه مقابله با رژیم صهیونیستی ببینید. این‌ها الگوی الهام بخشی است که شهید کاوه و امثالهم به امت اسلامی هدیه کردند. این که رهبر انقلاب می‌فرمایند ما به قله نزدیکیم یک واقعیت صد در صد عینی است. مهم آن است که مسیر طی شده را به درستی تبیین کنیم.

وی ادامه داد: روزگاری ۱۳۰ هزار مستشار آمریکایی شیلات، نفت، گاز و پتروشیمی و... این کشور را اداره می‌کردند. ما پای آن‌ها را قطع کردیم و امروزه متخصصان این سرزمین، منابع عظیم کشور را اداره می‌کنند. مطمئن باشید با الگوگرفتن از شهدا در دوران دفاع مقدس در مدیریت کشورمان شاهد بالندگی ویژه‌ای خواهیم بود.

 سخنگوی سپاه گفت: گام دوم انقلاب اسلامی، گام تبلور داشته‌های ما در ۴۰ سال گذشته است. تلاش ما در گام اول، ساخت بنیان‌ها و استحکامات کشور مانند ایجاد امنیت پایدار، قدرت نظامی قبال اتکا برای دفاع از داشته هایمان، تربیت نیروی انسانی کارآمد بوده است. به فضل الهی این راه را طی کرده ایم و ۴۰ سال دوم، زمانی است که ملت ایران، لذت داشته‌های این سرمایه ارزشمند را حس بکنند. با نگاه به شرایط حال به آینده امیدوار هستیم. آن چه به دست آورده ایم با مشقت‌های زیادی به دست آمده و در آینده هم با مجاهدت و تلاش به آن می‌رسیم. مهم آن است که راه را گم نکنیم و همواره توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را جدی بگیریم.

سردار شریف گفت: شهید کاوه عزیز و شهدای کربلای ۲ به شما اطمینان می‌دهیم تا آخرین قطره خون، پایبند به آرمان‌هایی هستیم که برای آن به شهادت رسیدید. مطمئن باشید لحظه‌ای چشم مان را از دهان مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی بر نمی‌داریم و آن چه تدبیر کنند اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد. ما همان پاسدارانی هستیم که نمونه‌های آن را در شب‌های عملیات و پیچ و خم‌های شهر‌های کردستان و امروز در جای جای ایران اسلامی شاهد هستید. ما از شهید دادن فارغ نشدیم. همین هفته گذشته دو بسیجی عزیز ما در راه تامین امنیت در جریان ایجاد اغتشاشات به شهادت رسیدند. این راه ادامه دارد، چون جهاد، دفاع و راه انقلاب اسلامی ادامه دارد و انشاالله ما هم مصمم به طی کردن راه هستیم.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه خطاب به مادر شهید کاوه گفت: فرزندان شما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظه‌ای نیست که در حوزه‌های معیشتی، تقویت بنیه دفاعی کشور و... به فکر پیشرفت و افزایش توان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایجاد رفاه و امنیت و آسایش برای مردم مان نباشند. چون این توصیه و خواست شهدا از ماست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین