کد خبر: ۸۶۲۳۱۴
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴

کدام منطقه جهان بیشترین رونق سفر‌های هوایی را ثبت کرد؟

انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) اعلام کرد که ترافیک جهانی هواپیما‌های مسافربری در ماه جولای به بهبودی خود پس از کووید ادامه داد که این صعود ناشی از افزایش تقاضا در بازار داخلی چین بود.
کدام منطقه جهان بیشترین رونق سفر‌های هوایی را ثبت کرد؟
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از بیزنس، بر اساس بیانیه مطبوعاتی، ترافیک هوایی در سرتاسر جهان در ماه جولای با محاسبه درآمد کیلومتر مسافر (تعداد مسافران ضربدر مسافت طی شده) ۲۶.۲ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش یاتا، اکنون ترافیک در سطح جهان به ۹۵.۶ درصد از سطح قبل از کووید رسیده است.

حمل و نقل هواپیمای داخلی در ماه جولای نسبت به جولای ۲۰۲۲ به میزان ۲۱.۵ درصد افزایش یافت و ۸.۳ درصد بیشتر از نتایج جولای ۲۰۱۹ بود که ناشی از تقاضای فزاینده بازار چین است.

ضریب بار مسافر (درصد صندلی‌های پر شده) برای صنعت مسافرت هوایی جهانی به ۸۵.۷ درصد رسید که بالاترین رقم بین‌المللی ماهانه ثبت شده است.

ویلی والش، مدیرکل یاتا گفت: هواپیما‌ها در ماه جولای پر بودند، زیرا مردم همچنان به مکان‌های بیشتری سفر کردند. نکته مهم این است، فروش بلیط صعودی نشان می‌دهد که اعتماد مسافران همچنان بالاست و دلایلی برای خوش‌بینی نسبت به ادامه بهبودی وجود دارد.

خطوط هوایی آسیا-اقیانوسیه شاهد افزایش ۱۰۵.۸ درصدی در ترافیک جولای ۲۰۲۳ نسبت به جولای ۲۰۲۲ بوده که همچنان در رونق سفر‌های هوایی به رهبری دیگر مناطق ادامه می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد که خطوط هوایی آفریقایی، آمریکای لاتین و خاورمیانه همچنین شرکت‌های هواپیمایی آمریکای شمالی و اروپایی پس از آن قرار دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین