کد خبر: ۸۶۲۴۲۴
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۲

این وزارتخانه سرایدار استخدام می‌کند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از جذب ۴ هزار بهورز و ۵ هزار کارشناس بهداشت و مجموعاً ۹ هزار نیروی بهداشتی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد.
این وزارتخانه سرایدار استخدام می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

حسین فرشیدی گفت: برای وزارت بهداشت بسیار مهم است که هیچ خانه بهداشتی از بهورز خالی نماند. برای همین تقریباً ۴۵ درصد کسانی که از طریق آزمون سراسری وزارت بهداشت جذب می‌شوند به بهورزان اختصاص یافته است.

وی افزود: در این آزمون دو گروه شرکت کننده در حوزه رشته‌های بهداشتی خواهیم داشت؛ گروه بهورزی و گروه غیر بهورزی که در این گروه نیز ۵ هزار نفر جذب و استخدام خواهند شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این ۵ هزار استخدامیِ غیربهورزی، کارشناسان رشته‌های مختلف اعم از آموزش بهداشت، سلامت روان، تغذیه، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، ماما و سایر رشته‌های حوزه بهداشت را شامل می‌شود.

فرشیدی با اشاره به اینکه متقاضیان شرکت در این آزمون سراسری استخدامی از رشته‌های مختلف حوزه بهداشت، ۲۸ مهر آزمون خواهند داد، بیان کرد: آئین نامه جذب و استخدام بهورزان با توجه به شرایط خاصی که یک بهورز باید داشته باشد، متفاوت از سایر رشته‌ها خواهد بود.

وی افزود: همچنین امسال برای نخستین بار شاهد جذب سرایدار هم خواهیم بود که از این نظر به ویژه در مراکز جامع سلامت طی این سال‌ها دچار نقصان و مشکلاتی بودیم که امیدواریم با جذب ۹۸ سرایدار از طریق این آزمون، این مشکل نیز مرتفع شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: امیدواریم شاهد شرکت گسترده متقاضیان و بهره گیری آن‌ها از فرصت بسیار خوبِ این آزمون باشیم.

فرشیدی اضافه کرد: در این آزمون استخدامی، ظرفیت خوبی برای جذب و استخدام افراد در مراکز جامع سلامت در مناطق محروم، شهر‌های کوچک و شهر‌های دور از مرکز از طریق این آزمون اختصاص یافته است تا از این طریق افراد بومی جذب شوند و بخشی از کمبود‌های پرسنلی حوزه بهداشت تأمین شود.

به گفته وی، مراکز جامع سلامت روستایی، مراکز جامع سلامت شهرها، خانه‌های بهداشت و آموزشگاه‌های بهورزی محل‌های استخدام و جذب پذیرفته شدگان آزمون سراسری وزارت بهداشت خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین