کد خبر: ۸۶۲۴۸۵
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲

پیام تبریک رئیسی به ولیعهد و پادشاه عربستان

ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای به پادشاه و ولیعهد عربستان، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.
پیام تبریک رئیسی به ولیعهد و پادشاه عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

سفارت ایران در ریاض در این ارتباط در صفحه توییتر خود از ارسال پیام رئیس جمهور به عربستان خبر داده و نوشته است که رئیسی "در پیام‌هایی، روز ملی عربستان سعودی را به عالی جناب ملک سلمان بن عبدالعزیز ال سعود، پادشاه عربستان سعودی و عالی جناب امیر محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و رییس شورای وزیران پادشاهی عربستان سعودی تبریک گفتند."

بر اساس این گزارش، سفارت ایران در ریاض نیز روز گذشته در پیامی فرارسیدن روز ملی عربستان را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

در پیام سفارت ایران در ریاض به این مناسبت آمده است: «سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض ضمن اعلام صمیمانه‌ترین تبریکات خود به مناسبت فرا رسیدن روز ملی عربستان سعودی، برای رهبری، دولت و مردم این کشور آرزوی بهترین‌ها، پیشرفت، بهروزی و سعادت دارد. روابط ایران و عربستان به نفع دو کشور برادر و مردم مسلمان آن‌ها تحکیم خواهد یافت.»

بر اساس این گزارش، ۲۳ سپتامبر در عربستان سعودی به مناسبت تأسیس پادشاهی عربستان سعودی توسط پادشاه عبدالعزیز در سال ۱۹۳۲ میلادی به نام روز ملی عربستان سعودی نامگذاری شده است.

این کشور هر سال روز ملی خود را در ۲۳ سپتامبر با مراسمی شامل رژه، کنسرت و آتش‌بازی در سراسر کشور جشن می‌گیرد.

پیام تبریک رئیسی به ولیعهد و پادشاه عربستان

پیام تبریک رئیسی به ولیعهد و پادشاه عربستان

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین