کد خبر: ۸۶۲۴۹۶
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۴
امیرعبداللهیان در دیدار با «ابراهیم طه» مطرح کرد:

استقبال ایران از مذاکرات عربستان و یمن

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع عموی سازمان ملل متحد با «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی دیدار و رایزنی کرد.
استقبال ایران از مذاکرات عربستان و یمن
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به این‌که رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران مسائل جهان اسلام را با دقت دنبال می‌کنند، به سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان‌ملل متحد اشاره کرد و گفت: ایشان با بلند کردن قرآن در سخنرانی خود، لزوم توجه و اقدام جامعه جهانی در ممانعت از هتک حرمت قرآن و مقدسات اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که مصوبات اجلاس اضطراری وزیران امور خارجه کشور‌های اسلامی در خصوص ممانعت از اهانت به قرآن کریم مورد اهتمام و پیگیری قرار گیرد.

حسین امیرعبداللهیان هچنین از تلاش‌های ارزشمند دبیرکل در مسیر تحقق وحدت اسلامی تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اهمیت تحولات افغانستان اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران میزبان چندین میلیون آواره افغانستانی است و هرگونه تحول و بی‌ثباتی در افغانستان بر امنیت منطقه به‌ویژه همسایگان تاثیر مستقیم دارد.

امیرعبداللهیان همچنین با استقبال از گفتگو‌های سیاسی عربستان و یمن، گفت: ایران از روند سیاسی برای حل بحران یمن حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به موضوع فلسطین، بر لزوم حمایت بیش از پیش جهان اسلام از فلسطین و ملت و مقاومت آن، تاکید کرد.

وی با ابراز خرسندی از گفتگو‌های بسیار خوب انجام‌شده میان مقامات عالی ایران و عربستان، از روند پیشرفت روابط و توافق انجام‌شده برای گسترش روابط سازنده میان دو کشور اظهار خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از دبیرکل سازمان همکاری اسلامی جهت سفر به ایران دعوت کرد.

«حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز ضمن اظهار خرسندی از دیدار و تاکید بر اهمیت جایگاه ایران در جهان اسلام، گفت: از روند بهبود و ارتقاء روابط میان ایران و کشور‌های منطقه خرسندیم و آن را به نفع جهان اسلام می‌دانیم. امکان ایستادگی در مقابل تهدیدات پیش روی جهان اسلام از جمله رژیم اسرائیل جز با وحدت جهان اسلام و کشور‌های اسلامی میسر نیست.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد: مشکلات و سوءتفاهمات میان کشور‌های اسلامی می‌بایست از طریق گفتگو‌ها حل و فصل شوند.

وی همچنین بر اهمیت قوت جهان اسلام برای مقابله با تهدیدات تاکید کرد.
 
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی همچنین با رد اهانت به قرآن و مقدسات اسلامی با توسل به شعار آزادی بیان، گفت: آزادی بیان نباید آزادی و حقوق دیگران را در معرض آسیب قرار دهد.

در این دیدار، آخرین وضعیت تحولات سودان و راه‌های کمک به حل بحران این کشور مورد گفتگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین