کد خبر: ۸۶۲۵۰۵
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
لازم است بازتعریفی از روابط دو کشور داشته باشیم

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با همتای کره جنوبی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدار‌های خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، با «پارک جین» وزیر امور خارجه کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد.
جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با همتای کره جنوبی
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: امیدوارم با فضای جدید به‌وجود آمده پس از رفع انسداد از دارایی‌های ایران، بتوانیم عقب‌ماندگی‌های گذشته را در روابط دوجانبه جبران کنیم. 

وی افزود: ظرفیت‌های زیادی در روابط دو کشور داریم که باید استفاده کنیم و در این راستا لازم است بازتعریفی از روابط دو کشور داشته باشیم.

امیرعبداللهیان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همکاری‌ها با کره در زمینه‌های علم و فناوری و فرهنگی و نیز همکاری‌های کنسولی میان دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از حضور هیات کره‌ای در کنفرانس بین‌المللی اخیر مبارزه با طوفان‌های گردوغبار در تهران تشکر کرد. 

وی با تاکید بر این‌که امنیت در خلیج فارس و امنیت انرژی برای ایران بسیار مهم است، افزود: ظرفیت‌ها و مزیت‌های ترانزیتی ایران از شرق به غرب و شمال به جنوب می‌تواند مورد استفاده کره قرار گیرد.

امیرعبداللهیان از همتای کره‌ای خود جهت سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال قرار گرفت و قرار شد زمان آن از مجاری دیپلماتیک تعیین شود. 

پارک جین وزیر خارجه کره جنوبی نیز در این دیدار اظهار امیدواری کرد که حل مشکل دارایی‌های ایران، منجر به تقویت روابط ایران و کره شود.

وی نسبت به زمینه‌سازی برای تقویت همکاری‌های تجاری دو کشور ابراز آمادگی کرد و همچنین همکاری در حوزه‌های فرهنگی، زنان، ورزشی، علمی و دانشگاهی را از زمینه‌های خوب برای تقویت همکاری‌های دو کشور برشمرد.

وزیر خارجه کره جنوبی به‌طور متقابل از همتای ایرانی خود جهت سفر به کره دعوت کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین