کد خبر: ۸۶۳۰۲۸
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
امیرعبداللهیان مطرح کرد

پیشنهاد ژاپن برای احیای برجام

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری کیودو ژاپن اعلام کرد که ژاپن ابتکاری را برای احیای توافق هسته‌ای پیشنهاد کرده است.
پیشنهاد ژاپن برای احیای برجام
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه خبرگزاری "کیودو" ژاپن اعلام کرده است که ژاپن ابتکاری را برای احیای توافق هسته‌ای بین ایران و شش قدرت بزرگ از جمله ایالات متحده پیشنهاد کرده است.

طبق گفته این خبرگزاری، امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه ما از نقش سازنده ژاپن در احیای توافق هسته‌ای حمایت می‌کنیم، افزود: هرگونه ابتکار ژاپن که با "منافع ایران" همسو باشد، از سوی تهران مثبت تلقی خواهد شد.

خبرگزاری کیودو همچنین نوشت که وزیر امور خارجه ایران جزئیاتی از این ابتکار را ارائه نکرد و گفت زمانی که در ماه اوت از توکیو بازدید و با "فومیو کیشیدا"، نخست وزیر و سپس با "یوشیماسا هایاشی"، وزیر امور خارجه دیدار کرده، این پیشنهاد را از دولت ژاپن دریافت کرد.

این خبرگزاری ژاپنی همچنین نوشت که طبق گفته امیرعبداللهیان زیاده خواهی‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در مورد توافق هسته‌ای، پیشرفت مذاکرات را به تاخیر انداخته است.

وزیر امور خارجه کشورمان پیشتر در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها در گفتگو با خبرنگاران گفته بود: فکر می‌کنیم با توجه به اقدامی که هفته گذشته در تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا انجام شد، اگر طرف آمریکایی از برخورد چندگانه خارج و نیت واقعی خودش را نشان دهد، دستیابی به یک توافق برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام و لغو تحریم‌های ایران دور از دسترس نیست.

وی همچنین در دیدار با مقامات سابق آمریکایی گفت: به‌رغم انتقاداتی که دولت ما در ایران در خصوص برخی مفاد برجام دارد، اما سیاست ما بازگشت به برجام به‌عنوان یک توافق بین‌المللی است، ولی رویکرد دولت آمریکا چندگانه و مبتنی بر بازی با زمان است. اگر دولت آمریکا جدی باشد، می‌توان در

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین