کد خبر: ۸۶۳۱۶۶
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹

قالیباق به پرتوریا رفت

رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه سه‌شنبه به منظور حضور در نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس وارد فرودگاه واترکلوف در پرتوریا، آفریقای جنوبی شد.
قالیباق به پرتوریا رفت
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر روز سه‌شنبه ۴ مهر ماه، تهران را به مقصد کشور آفریقای جنوبی ترک کرده بود، شامگاه سه شنبه وارد فرودگاه واترکلوف در پرتوریا، آفریقای جنوبی شد و مورد استقبال رسمی مقامات پارلمانی این کشور قرار گرفت.

براساس این گزارش، هیأت پارلمانی ایران پس از مراسم استقبال، پرتوریا را به مقصد ژوهانسبورگ پایتخت اقتصادی آفریقای جنوبی و محل برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس ترک کردند.

هدف رئیس مجلس از این سفر سه روزه حضور در نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس است که با موضوع «بهره مندی از چند جانبه‌گرایی و دیپلماسی پارلمانی برای تعمیق بریکس و مشارکت در تسریع اجرای توافقنامه تجارت آزاد آفریقا» برگزار می‌شود.

هیأت عالی رتبه پارلمانی ایران با حضور در این مجمع پارلمانی به دنبال تقویت روابط پارلمانی قوی بین اعضای بریکس برای رفع چالش‌های مهم منطقه‌ای و جهانی از طریق دیپلماسی پارلمانی و تأثیرگذاری مثبت بر بحران‌های سیاسی یا اقتصادی مهم جهان هستند. همچنین ارتقای توانایی‌های ساختاری گروه بریکس به منظور استفاده از ظرفیت‌های کشور‌های در حال توسعه برای تغییر مناسبات اقتصاد جهانی در راستای تقلیل وابستگی اقتصادی کشور‌های عضو به اروپا و آمریکا و تقابل با تحریم‌های غربی از جمله محور‌های مورد توجه هیأت پارلمانی کشورمان در نهمین مجمع پارلمانی بریکس است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین