کد خبر: ۸۶۳۵۸۶
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶

متحد ترامپ در پرونده انتخاباتی اقرار به گناه کرد

«اسکات هال» یکی از ۱۹ متهم در پرونده دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ایالت جورجیا، به عنوان بخشی از معامله با دادستان شهر فولتون، به پنج اتهام کیفری اعتراف کرده است.
متحد ترامپ در پرونده انتخاباتی اقرار به گناه کرد
آفتاب‌‌نیوز :

 او اولین کسی است که در این پرونده گسترده و پر پیچ و خم به گناه اقرار می‌کند. در این پرونده آمده است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و دیگر متحدانش درگیر «اقدام مجرمانه» شدند تا نتیجه رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تغییر دهند.

به گزارش وب‌سایت خبری الجزیره، به عنوان بخشی از توافق با دادستان، اسکات هال موافقت کرد تا در فرایندهای آتی شهادت دهد. او در ازای اقرار به گناه در پنج فقره جرم توطئه برای مداخله عامدانه در روند انتخاباتی، پنج سال عفو مشروط گرفت و ۵۰۰۰ دلار هم جریمه شد.

ترامپ مدت‌هاست که بدون ارائه شواهدی مدعی شده که انتخابات سال ۲۰۲۰ از او به سرقت رفته است. جو بایدن، رقیب دموکراتیک او، با اختلاف اندک در ایالت‌های چرخشی مانند جورجیا پیروز شد و از این طریق به کاخ سفید رسید.

اما در هفته‌های پس از انتخابات ۲۰۲۰، دادستان‌های جورجیا ادعا کردند که ترامپ و هواداران او «آگاهانه و عامدانه به توطئه‌ای پیوستند تا به طور غیرقانونی نتیجه انتخابات را تغییر دهند.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین