کد خبر: ۸۶۳۸۰۹
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹

کشف بیش از ۹۰ کیلوگرم شیشه حین ورود به کشور

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از کشف بیش از ۹۰ کیلوگرم مخدر صنعتی شیشه در دو پایانه مرزی دوغارون و ماهیرود از سوی ماموران یگان حفاظت گمرک خبر داد.
کشف بیش از ۹۰ کیلوگرم شیشه حین ورود به کشور
آفتاب‌‌نیوز :

سردار رضا بنی‌اسدی‌فر، در تشریح جزئیات این خبر گفت: کارکنان یگان حفاظت گمرک در پایانه‌های مرزی دوغارون و ماهیرود حین کنترل مسافران ورودی به کشور به دو زن از کشورهای همسایه شرقی که وارد خاک کشورمان شدند مشکوک شده و بعد از تعقیب و مراقبت مداوم، نسبت به هدایت آنها برای بازرسی در واحد خواهران اقدام کردند.

وی افزود: کارکنان مرزی دوغارون بعد از بازرسی از کوله پشتی آنان، موفق به کشف ۱۲ کیلو و ۲۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه شدند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا افزود: همچنین در گمرک مرز ماهیرود نیز کارکنان یگان حفاظت گمرک با همکاری واحد سگ‌های موادیاب به یک دستگاه خودروی کامیون تانکر کشنده به رانندگی یکی از اتباع خارجی که قصد ورود به کشور را داشت مظنون شده و خودروی وی را متوقف کردند. در ادامه  ماموران یگان حفاظت گمرک پس از هدایت این خودرو به محل مناسب اقدام به بررسی دقیق آن  با کمک سگ‌های موادیاب کرده در نهایت مخازن باد کامیون مذکور از محل جداسازی و مورد بازدید قرار گرفت.

بنی‌اسدی‌فر گفت: پس از برشکاری مخازن مشخص شد مخزن بصورت دوجداره از ورق گالوانیزه طراحی شده است در همین راستا مخازن ثانویه هم برش داده شد که در جریان آن ۷۸ کیلو و ۷۵۰ گرم مخدر صنعتی شیشه که در فویل‌های آلومنیومی پیچیده شده بود کشف و ضبط شد.

وی گفت: در این خصوص پرونده‌های جداگانه‌ای تشکیل شده و متهمان دستگیر شده به همراه پرونده‌های متشکله و ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین