کد خبر: ۸۶۳۸۳۵
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱

تداوم سقوط شاخص بورس

نگاهی به روند چند روزه بورس نشان می‌دهد که مسیر فعلی شاخص کل، یک‌طرفه و آن هم به سمت تراز‌های نزدیک دو میلیون واحدی است. متغیر‌های اقتصاد کلان و آمار‌های تولید نیز چنگی به دل نمی‌زنند. شرایط بورس به‌گونه‌ای پیش می‌رود که به نظر می‌رسد روند فعلی، مسیری تحمیلی برای بورس ایران است.
تداوم سقوط شاخص بورس
آفتاب‌‌نیوز :

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت معاملات روز‌های گذشته خود رفتار کرد و باز هم افزایش ارتفاع نداشت. به طوری که در پایان بورس امروز شاخص کل، با افت نسبتا شدید ۱۷ هزار و ۳۷۴ واحدی که معادل ۰.۸۳ درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و ۶۷ هزار واحدی ایستاد.

همچنین شاخص هم‌وزن نیز با فرمان شاخص کل حرکت کرد و نتوانست تراز خود را بالا ببرد. به این ترتیب این شاخص با کاهش ۰.۶۸ درصدی به سطح ۷۱۰ هزار و ۴۴۲ واحدی رسید.

همزمان با نزول شاخص‌های بورسی، ارقام و حجم معاملات نیز کاهشی بودند و در خلاف جهت روز گذشته خود نوسان کردند. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در روز جاری حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج ۴۴۳ میلیارد تومانی پول از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم حفارس، ذوب و آسیاتک بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های حفارس، ذوب و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خرینگ با افزایش ۶.۹۹ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، فلوله نیز با افت هفت درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های ذوب، آسیاتک و وآذر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های حفارس، ذوب و آسیاتک نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که نماد‌های خگستر، خودرو و خاور خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های وارس، فالوم و ثزاگرس رقم خورد. همچنین سآبیک در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد مرقام بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین