کد خبر: ۸۶۳۸۸۲
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲
تغییر در ژئوپلیتیک منطقه باعث تصاعد بحران می‌شود

هشدار احمدیان در دیدار همتای ارمنستانی

دبیر شورای امنیت ملی ایران در دیدار همتای ارمنستانی خود گفت «هرگونه تغییر در ژئوپلیتیک منطقه، ناامن‌کننده و موجب بی‌ثباتی و تصاعد بحران است».
هشدار احمدیان در دیدار همتای ارمنستانی
آفتاب‌‌نیوز :

«آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان که به تهران سفر کرده است؛ عصر امروز (یکشنبه) با علی‌اکبر احمدیان نماینده رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و با او درباره امور دوجانبه، تحولات منطقه قفقاز و مسائل بین‌المللی گفتگو کرد.

در این دیدار، احمدیان با اشاره به آخرین تحولات منطقه قفقاز و ضرورت تلاش همه طرف‌ها برای استقرار آرامش و امنیت در منطقه، تصریح کرد، هرگونه تغییر در ژئوپلیتیک منطقه، ناامن کننده و موجب بی‌ثباتی و تصاعد بحران است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با تبیین سیاست اصولی و تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی در توسعه همکاری و تعامل با همسایگان و ایجاد منطقه‌ای عاری از هرگونه تنش و درگیری افزود: گفتگو‌های صریح و سازنده میان کشور‌های منطقه بسترساز امنیت پایدار، توسعه متوازن و رفاه و آسایش مردم منطقه است.

احمدیان تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه بستر‌های لازم را فراهم آورده، نشست بین کشور‌های منطقه را تمهید نماید.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با تاکید بر تعاملات و همکاری‌های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و ضرورت افزایش مبادلات تجاری مشترک، آمادگی کشورمان را برای ارتقای سطح روابط در همه حوزه‌ها اعلام کرد.

در این دیدار آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز با اشاره به روابط دیرینه دو کشور آمادگی ایروان را برای توسعه همه جانبه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان با اشاره به نقش موثر جمهوری اسلامی در برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز، استمرار نقش‌آفرینی کشورمان در این زمینه را خواستار شد.

گریگوریان، پروژه‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی میان دو کشور را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و بر اجرای هر چه سریعتر آن‌ها تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین