کد خبر: ۸۶۳۹۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲

توضیح دانشگاه تهران درباره تعلیق برهانی

دانشگاه تهران اعلام کرد: تعلیق محسن برهانی توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی انجام شده است و پرونده قضایی وی نیز توسط دستگاه‌های مسئول متعددی در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شده است.
توضیح دانشگاه تهران درباره  تعلیق برهانی
آفتاب‌‌نیوز :

روابط عمومی دانشگاه تهران در پاسخ به ادعا‌هایی درباره محسن برهانی، استاد تعلیق‌شده این دانشگاه اعلام کرد: تعلیق آقای دکتر محسن برهانی توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی انجام شده است و پرونده قضایی ایشان نیز توسط دستگاه‌های مسئول متعددی در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شده است.

متن اطلاعیه دانشگاه تهران درباره ادعا‌های محسن برهانی عضو هیئت علمی تعلیق‌شده دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به این شرح است:

صرف‌نظر از اظهارات و ادعا‌های آقای دکتر محسن برهانی در گفتگو با روزنامه اعتماد (منتشرشده در شماره ۵۵۸۸ ـ چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲)، جهت تنویر افکار عمومی درباره دلایل تعلیق ایشان، به اطلاع می‌رساند؛ تعلیق آقای دکتر محسن برهانی توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی انجام شده و پرونده قضایی ایشان نیز توسط دستگاه‌های مسئول متعددی در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شده است.

تعلیق نامبرده وفق مقررات مربوط به تعلیق اعضای هیئت علمی (مصوب سال ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی) انجام شده است. مقررات رسیدگی به تخلفات اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها بر اساس قانون مصوب ۱۳۶۴ در پی تقدیم لایحه‌ای از سوی دولت وقت به مجلس شورای اسلامی، مورد تصویب قرار گرفت، لذا تعلیق ایشان ارتباطی به اجرای مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ندارد. آقای برهانی با اشاره به یک مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که در سال ۱۳۹۳ به تصویب این شورا رسیده، تلاش نموده است این مصوبه را به‌عنوان یک تصمیم جدید و محدودکننده معرفی نماید.

متن مصوبه مدنظر ایشان، از این قرار است: «هیئت‌های اجرایی جذب، مسئولیت احراز صلاحیت‌های علمی و عمومی متقاضیان تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی اعم از قراردادی به پیمانی، پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی قطعی را برعهده دارند و در صورت عدم احراز صلاحیت‌های علمی و عمومی هر یک از متقاضیان تبدیل وضعیت، متقاضی مزبور حق ادامه خدمت نخواهد داشت.»

لازم به توضیح است که قبل از اجرایی شدن این مصوبه نیز، موضوع خاتمه کار اعضای هیئت علمی به‌دلیل عدم احراز صلاحیت‌های علمی و عمومی، توسط هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی مورد رسیدگی قرار می‌گرفته است؛ که با تأیید هیئت عالی جذب و تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، این اختیار به هیئت‌های اجرایی در دانشگاه تفویض شده است، بنابراین رویکرد جدیدی که ابلاغ این مصوبه رقم زده است، تغییر مرجع تصمیم‌گیری و تفویض اختیار به دانشگاه‌های کشور بوده است.

راجع به اظهارات ایشان درباره قطع همکاری با برخی مدرسان مدعو، که بخشی از گفت‌وگوی روزنامه اعتماد را تشکیل داده است، پیش از این نیز دانشگاه تهران توضیح داده بود: مدرسان مدعو و حق‌التدریس بنا به ضرورت و نیاز گروه‌های آموزشی ممکن است به‌صورت موقت برای یک نیم‌سال و یا بیشتر برای تدریس به دانشگاه دعوت شوند و وقتی نیاز دانشگاه به حضور ایشان رفع شود، طبیعی است که دیگر برای تدریس دعوت نگردند.

این عضو هیئت علمی تعلیق‌شده دانشگاه تهران در هفته گذشته در مصاحبه‌ای تعلیق خود را به مصوبه‌ای در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و تصمیم مستقیم رئیس جمهور ربط داده بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
10
5
اقدام دانشگاه کار درست و بجایی بود
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین