کد خبر: ۸۶۳۹۷۴
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹

سکته مغزی در کمین این بیماران است

امکانجو گفت: برای پیشگیری از سکته مغزی در بیماران مبتلا به اختلالات ضربان قلب، تشخیص و درمان به موقع از طریق دارو‌های ضد انعقادی تولید داخل امکان پذیر است.
سکته مغزی در کمین این بیماران است
آفتاب‌‌نیوز :

زهرا امکانجو، رئیس انجمن الکتروفیزیولوژی قلب ایران در بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق اظهار کرد: آخرین درمان‌ها و تحقیقات پزشکی در مورد اختلالات ضربان قلب و همچنین دارو‌های جدید در این زمینه، اعمال جراحی نوین و تجهیزات فناوری مورد نیاز برای درمان آریتمی‌های قلبی است.

او با بیان اینکه ایران در زمینه درمان اختلالات ضربان قلب پیشرفت‌های خوبی داشته است، افزود: مراکز دانشگاهی و خصوصی در این زمینه موفقیت‌های زیادی داشتند؛ این موفقیت‌ها با کشور‌های پیشرفته برابری می‌کند و همه اقدامات نوین برای درمان آریتمی‌های قلب در کشور ما نیز انجام می‌شود.

اختلالات ضربان قلب؛ شایع‌ترین بیماری قلبی و عروقی

امکانجو با اشاره به اینکه اختلالات ضربان قلب شایع‌ترین بیماری‌های قلبی و عروقی به شمار می‌رود، گفت: فیبریلاسیون دهلیزی یکی دیگر از آریتمی‌های شایع قلب به شمار می‌رود که سن بالای ۷۵ سال، ابتلا به چاقی و فشار خون بالا یا اختلالات خواب سبب افزایش احتمال بروز این مشکل می‌شود.

او تاکید کرد: ما در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه درمان آریتمی‌های قلبی داشتیم.

رئیس انجمن الکتروفیزیولوژی قلب ایران یادآوری کرد: برای پیشگیری از سکته مغزی در بیماران مبتلا به اختلالات ضربان قلب، تشخیص و درمان به موقع از طریق دارو‌های ضد انعقادی تولید داخل امکان پذیر است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین