کد خبر: ۸۶۴۰۵۷
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۹

فیلم| اشک‌های حدادی پس از خداحافظی از دنیای قهرمانی

نایب قهرمان المپیک لندن از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
فیلم| اشک‌های حدادی پس از خداحافظی از دنیای قهرمانی
آفتاب‌‌نیوز :

احسان حدادی نایب قهرمان المپیک لندن و قهرمان پرتاب دیسک آسیا امروز (دوشنبه، ۱۰ مهر) از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

حدادی که امروز در رقابت پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی هانگژو رکورد ۶۱.۸۲ متر را ثبت کرد و به مدال نقره رسید، در پایان مسابقه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. حدادی در حالی که اشک می‌ریخت رقبایش را در آغوش گرفت و در وسط دایره پرتاب کفشهایش را درآورد و از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

این پرتابگر ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن نخستین و تنها مدال دوومیدانی ایران در ادوار مختلف المپیک را کسب و خود را به یکی از مدعیان پرتاب دیسک جهان مطرح کرد.

حدادی بعد از ثبت رکورد ۶۱.۸۲ متر که تا آن لحظه مدال طلا را در مشت داشت، رو به دوربین و خطاب به مردم ایران گفت: "چهار مدال قبلی برای شما بود و پنجمی برای خداست". اما در ادامه رسولی با پرتاب ۶۲ متر و ۴ سانتی متر، ۲۲ سانتی‌متر بیشتر از حدادی انداخت و صاحب مدال شد.

حدادی در چهار دوره قبل این بازی‌ها مدال طلای پرتاب دیسک را به دست آورد، اما در آخرین حضورش مدال نقره گرفت.

احسان حدادی: ۲۲ سال خاطره ورزشی‌ام امروز تمام می‌شود

احسان حدادی رکورددار حضور در بازی های آسیایی و دارنده ۴ مدال طلای این مسابقات، پیش از آغاز رقابت گفته بود: امروز روزی هست که چندین سال و چند ماه منتظرش هستیم . ۲۰- ۲۲ سال خاطره از ورزش فکر می‌کنم امروز دیگر تمام شود.امیدوارم روز خوبی باشد و فکر کنم آخرین بازی های آسیایی باشد.

همچنین حسین توکلی درباره حدادی اظهار کرد: احسان شاگرد نیست و خودش استاد است. ما همراهش هستیم و کمکش می کنیم و از هر کاری که از ما ساخته باشد دریغ نداریم. حضور داشتن در بازی های آسیایی خودش یک افتخار است و او ۴ تا طلا دارد و امیدواریم که امروز به یک مدال دیگر که پنجمی هست برسد فارغ از هر رنگی که داشته باشد بسیار ارزشمند است. امیدوارم خودش باشد، روز خوبش باشد. تلاش مان را کردیم هر کاری که لازم بوده کردیم، امیدوارم امروز روز خوبی برایش باشد.

حدادی اگر امروز قهرمان می شد با ۵ طلا به پرافتخارترین ورزشکار ایران در تاریخ بازیهای آسیایی بود و رکورد ۴ طلا و یک نقره محمد نصیری را پشت سر می گذاشت.

مهمترین افتخارات احسان حدادی در دوران قهرمانی به شرح زیر است:

المپیک

نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن

قهرمانی جهان

برنز کره جنوبی۲۰۱۱

بازی‌های آسیایی

طلا ۲۰۰۶ دوحه

طلا ۲۰۱۰ گوانگژو

طلا ۲۰۱۴ اینچئون

طلا ۲۰۱۸ جاکارتا

نقره ۲۰۲۲ هانگژو

قهرمانی آسیا

طلا ۲۰۰۵ اینچئون

طلا ۲۰۰۷ اردن

طلا ۲۰۰۹ گوانگژو

طلا ۲۰۱۱ ژاپن

طلا ۲۰۱۷ هند

طلا ۲۰۱۹ دوحه

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین