کد خبر: ۸۶۵۶۳
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۲:۰۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
در حمله‌ای تند و بی‌سابقه به سران قوه قضائیه مطرح شد
انگل‌های خطرناک در قوه قضاییه هستند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: کیهان در سرمقاله خود خبر از وجود باندی در قوه قضاییه داده است که قصد داشته‌اند «شهرام جزایری» را آزاد کنند. کیهان این باند را مافیایی خوانده و اعلام کرده که تا بازداشت این عده از مسئولان قضایی به اطلاع رسانی ادامه خواهد داد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، حسین شریتعمداری در سرمقاله روز شنبه کیهان با عنوان "آنجا چه خبراست ؟!" آورده است: «چند روز پیش، خبری به کیهان رسید که از آزادی قریب الوقوع شهرام جزایری حکایت می‌کرد. این خبر با توجه به فساد اقتصادی اثبات شده، و محکومیت تأیید شده شهرام جزایری، باورکردنی نبود. اما بررسی‌های بعدی تردیدی باقی نگذاشت که ماجرا صحت دارد و تعدادی از دست‌اندرکاران صاحب مقام در قوه قضائیه، نه فقط زمینه‌های آزادی او را فراهم آورده‌اند، بلکه با خیال راحت! تمامی قوانین را زیرپا نهاده و حکم آزادی این مفسد اقتصادی را صادر و حتی ابلاغ نیز کرده‌اند! برپایه این خبر موثق که بررسی‌ها و پی‌گیری‌های - نه چندان آشکار- نیز صحت آن را کاملاً تأیید می‌کرد». 
واکنش قوه قضائیه به سرمقاله امروز کیهان[+]

شریعتمداری ادامه داده است: «کار از کار گذشته بود و کیهان برای درج این خبر تأسف آور و اطلاع رسانی درباره این زد و بند پنهان، آماده شده بود که خبر دیگری از راه رسید. خبر آن که در آخرین ساعات باقیمانده تا آزادی شهرام جزایری، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، معاون اول قوه قضائیه از ماجرای این قانون شکنی و زد و بند پشت صحنه برخی از مسئولان- متأسفانه بلندپایه- قوه قضائیه با خبر می‌شود و بلافاصله خود را به مسئول اجرای حکم رسانده و خواستار توقف آن می‌شود. ولی مسئول مربوطه اعلام می‌کند که حکم آزادی شهرام جزایری تمامی مراحل را طی کرده و حتی به امضای یک مقام عالی رتبه در قوه قضائیه هم رسیده است! و تأکید می‌کند که حق ندارد مانع آزادی جزایری شود! اما، معاون اول قوه قضائیه با اصرار و با مسئولیت خود خواستار توقف اجرای حکم آزادی شهرام جزایری می‌شود و سرانجام با مسئولیت شناسی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از این رخداد رسوا جلوگیری می‌شود». 

مدیرمسئول کیهان در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: «اما داستان تمام نشده است، چرا که عاملان این زد و بند -بخوانید انگل‌های خطرناک- هنوز در قوه قضائیه بر سر کار هستند و چنانچه با قاطعیت و بدون ملاحظه به دست قانون سپرده نشده و بازداشت و مجازات نشوند، به یقین در فرصت‌های دیگر، دست به زد و بندها و قانون شکنی‌های مشابه دیگری خواهند زد، اگرچه بعید نیست تاکنون در ده‌ها زد و بند پنهان دیگر نیز دست داشته‌اند که کشف نشده باقی مانده است».
 
شریعتمداری افزوده است: «چگونگی زد و بند یاد شده تردیدی باقی نمی‌گذارد که در انجام این قانون شکنی‌ها و خیانت‌ها و جنایت‌ها نه فقط یک یا دو نفر، بلکه یک باند مافیایی سازمان یافته دست دارد. چرا که پرونده‌ای نظیر پرونده فساد اقتصادی شهرام جزایری، در دستگاه قضایی، گردش کار گسترده‌ای دارد و مافیای مورد اشاره برای تدارک آزادی وی - آن‌هم با ظاهر قانونی و تهیه حکم رسمی آزادی او!- ناچار به زد و بند، رشوه‌دهی و ساخت و پاخت با عوامل متعددی است، آیا غیر از این است؟! اگر چنین است- که به یقین چنین است- این عده چه کسانی هستند؟! و در دستگاه قضایی که باید حامی مظلومان باشد چه می‌کنند»؟! 

وی ادامه داده است: «ساده اندیشی نکنید! افرادی نظیر شهرام جزایری برای غارت بیت المال و سوءاستفاده‌های اقتصادی و سیاسی خود، افراد فراوانی را با پرداخت رشوه‌های کلان خریده بودند، از کجا معلوم که تهیه کنندگان حکم آزادی او نیز از جمله همین خریده شدگان نباشند؟! البته در این باره فقط یک تردید جدی! وجود دارد و آن این که، تهیه کنندگان حکم آزادی شهرام جزایری، اخیراً خریداری شده‌اند یا از قبل خریده شده بودند»! 

شریعتمداری معتقد است: «دست اندرکاران این زد و بند در قوه قضائیه به یقین می‌دانسته‌اند که آزادی یک مفسد اقتصادی نظیر شهرام جزایری -با توجه به سوابق شناخته شده وی- اعتراض شدید مردم را در پی خواهد داشت و به طور طبیعی و منطقی، انگشت اتهام در این قانون شکنی به سوی دستگاه قضایی دراز خواهد شد. بنابراین چرا ریسک کرده‌اند؟ آیا بدنام کردن نظام، آن‌هم در شرایطی که موفقیت‌های حیرت انگیز آن، خشم دشمنان بیرونی را برانگیخته است، یکی از اهداف باند مورد اشاره نبوده است؟ و آیا در پی‌گیری ماجرا نباید رد پای بیگانگان نیز مورد توجه قرار گیرد»؟! 

مدیرمسئول کیهان ابراز امیدواری کرده است: «کاش برخی از مسئولان محترم دستگاه قضایی به جای آن که گذران اوقات فراغت خود- که متاسفانه خیلی زیاد نیز هست!- به نقاط خوش آب وهوای کشور رفته و در خانه‌های اشرافی کلان سرمایه‌داران جا خوش کنند، بخشی از وقت خود- بخوانید وقت متعلق به ملت- را نیز صرف رسیدگی به امور قضایی بر زمین مانده مردم و بررسی هویت برخی از مدیران این دستگاه می‌کردند البته به عنوان وظیفه خویش نه منت به مردم».
 
ور در همین ارتباط ادامه داده است: «مثلاً؛ چرا تعطیلات نوروزی را در باغ رویایی! و چند ده هکتاری آقای «الف-الف» در منطقه خوش آب و هوای شمال سپری کرده و در ویلاهای آنچنانی و اشرافی این کلان سرمایه دار لم داده‌اند؟ که خدای نخواسته مجبور باشند بهای این لم دادن‌ها را از کیسه ملت هزینه کنند»؟!
 
حسین شریعتمداری در پایان یادداشت خود آورده است: «بالاخره، بازداشت و محاکمه عاملان این باند مافیایی و محاکمه آنان در یک دادگاه علنی، کمترین انتظار منطقی و قانونی مردم از حضرت آیت الله شاهرودی است که به یقین از این خواسته خود دست نخواهند کشید و صدالبته، کیهان به لطف خدای بزرگ و با همکاری دلسوختگان اسلام و انقلاب که همه جا- از جمله در زوایای دستگاه قضایی- حضور دارند، تا دستگیری و محاکمه این باند مافیایی، ماجرا را دنبال خواهد کرد».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
آقای شریعتمداری با فرض صحت مطالب شما مقصر مدیران قوه قضائیه هستند که یا
1)اطلاع دارند -که باید برکنار شوند
2)بی اطلاعند-که باز به علت اهمال باید برکنار شوند
پس برادر مشکل را ریشه ای باید حل کرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
آقای شاهرودی در آغاز مسئولیت خویش اظهار داشت: ویرانه ای را تحویل گرفته ایم. و حالا باید بفرمایند : به نفر بعد [...] را تحویل می دهیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
سلام بهتراست ازسران قوه قضائی استانها هم سؤال شود که ازکجااورده اند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
جناب آقای شریعتمداری ؛ با تمام احترامی که برایتان قائلم باید عرض کنم با ظن و گمان نمی شود افراد را متهم به دریافت رشوه نمود . بهتر است با یک حقوقدان معتمد موضوع را مطرح می کردید و از مجاری مطمئمن موضوع را مدتی پیگیری می کردید آنگاه چنین بر مسئولین قوه قضاییه می تاختید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۱
0
0
از آقای شریعتمداری بخاطر پی گیری این قضیه مهم سپاسگذاریم و خواهش می کنیم تا اخراج این نامردها دست از افشای آنها بر ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x