کد خبر: ۸۶۵۶۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸

آخرین خبر‌ها از کنسرت‌های همایون شجریان در کانادا و آمریکا

برگزار کننده کنسرت‌های همایون شجریان در اروپا با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن این رویداد، معتقد است که بخشی از این استقبال از سوی علاقه‌مندان غیرایرانی صورت پذیرفته است.
آخرین خبر‌ها از کنسرت‌های همایون شجریان در کانادا و آمریکا
آفتاب‌‌نیوز :

«مجید عبدی کیا» درباره کنسرت‌های اروپایی همایون شجریان گفت که کنسرت‌های اروپا از ۳۰ آگوست (۸ شهریور) در سالن «هالیچ» استانبول آغاز شده و تاکنون در شهر‌های مختلف اروپا اجرا‌های موفقی داشته است و این تور ادامه دارد.

عبدی با اشاره به استقبال از این کنسرت‌ها گفت: علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی محدود به جامعه ایرانی نبوده و در کنسرت‌های اخیر در شهر‌های مختلف مخاطبان خارجی هم حضور داشتند که البته کیفیت و اصالت هنر موسیقی همایون شجریان پیش‌تر هم در همکاری با هنرمندان دیگر کشور‌ها ستودنی است.

وی همچنین گفت: در مجموع ۷ اجرای بخش اول بیش از ۱۴ هزار بلیت و بخش دوم تور ۱۰ هزار بلیت فروخته شد که البته با تجربه کنسرت‌های قبلی در ایران تا حد زیادی انتظار این استقبال را داشتیم. استقبال علاوه بر فارسی زبان ها، شامل سایر شهروندان هم هست و دلیل آن هم این است که در اقصی نقاط جهان طرفداران موسیقی شرقی نسبت به سبک مورد علاقه شان، تعصب دارند و همیشه در هر شرایطی این قبیل اجرا‌ها را از دست نمی‌دهند. این تور بعد از اجرا در اروپا، در کانادا هم برگزار خواهد شد و برگزاری آن در سایر شهر‌های اروپا و امریکا نیز در دست برنامه ریزی است.

عبدی کیا که پیش‌تر تور‌های جهانی کنسرت اساتیدی، چون محمدرضا شجریان و شهرام ناظری را برگزار کرده، درباره تاثیر برگزاری کنسرت هنرمندان ایرانی در اقصی نقاط جهان در ارتقای فرهنگی نام ایران بیان کرد: من به چشم دیده ام که بسیاری از مردم عادی در خارج از کشور شناخت خوبی از هنر و فرهنگ ایران دارند که شاید در سایه موضوعات سیاسی توسعه نیافته است؛ لذا برگزاری چنین فعالیت‌های فرهنگی در کشور‌های مختلف، موجب معرفی بهتری از هنر و فرهنگ ایران است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین