کد خبر: ۸۶۵۷۵۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳

عکس| پهپاد‌هایی درست شبیه پرندگان واقعی!

پهپاد پرنده تاکسیدرمی کنونی می‌تواند بیش از ۲۰ دقیقه پرواز کند، اما دانشمندان امیدوارند بتوانند مدت‌زمان پرواز را طولانی‌تر کنند و حتی این روش را با پرندگان زنده بیازمایند.
عکس| پهپاد‌هایی درست شبیه پرندگان واقعی!
آفتاب‌‌نیوز :

شرکت «Boffins» پهپادی درست می‌کند که می‌تواند درست مانند یک پرنده پرواز کند. این پهپاد می‌تواند در ماموریت‌های جاسوسی استفاده شود.

شرکت ایسلندی Boffins، پهپادی به اسم سایلنت فلایر (Silent Flyer) می‌سازد که می‌تواند درست مانند پرنده پرواز کند. این روبات پرنده، می‌تواند دقیقا پرواز هم‌نوعان خود را تقلید کند و شرکت ایسلندی اعلام کرده که این محصول، می‌تواند در ماموریت‌های نظامی یا شخصی استفاده شود. پهپاد سایلنت فلایر در نمایشگاه DroneX در شرق لندن به نمایش گذاشته شد.

اوایل امسال هم شاهد ساخت پهپهاد‌های ترسناک از پرندگان مرده واقعی توسط دانشمندان بودیم، که به شکلی ناخوشایند، شبیه پرنده بودند، اما پرنده نبودند.

پهپاد پرنده تاکسیدرمی کنونی می‌تواند بیش از ۲۰ دقیقه پرواز کند، اما دانشمندان امیدوارند بتوانند مدت‌زمان پرواز را طولانی‌تر کنند و حتی این روش را با پرندگان زنده بیازمایند. این تیم که در موسسه معدن و فناوری نیومکزیکو فعالیت می‌کند، قصد دارد به درک بهتری از رفتار پرندگان دست یابد و اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها کسب کند.

عکس| پهپاد‌هایی درست شبیه پرندگان واقعی!

 

منبع: فرارو
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین