کد خبر: ۸۶۶۰۱
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۶:۴۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس هشتم در پاسخ به جوسازی های اخیر خبرگزاری دولتی ایرنا علیه منتقدان احمدی‌نژاد و مصاحبه اخیر او گفت: «واکنش ایرنا به مصاحبه اخیر بنده اقدام حساب شده‌ای برای ترساندن منتقدان دولت نهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بود». 

ایرنا تصویر نماینده مجلس را شطرنجی کرد [+]

قنبری: دروغ برای دولت نهم مباح شده است[+]

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، داریوش قنبری در گفتگویی با پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره) مجلس، تاکید کرد: «واکنش ایرنا به مصاحبه انتقادی بنده علیه دولت نشان داد، می‌خواهند کاری کنند که کسی جرات انتقاد از فعالیت دولت را نداشته باشد و طرف مقابل را به انزوا ببرند».

قنبری با تاکید بر اینکه توهین‌هایی که خبرگزاری دولتی ایرنا به یک نماینده مجلس روا داشت، در واقع توهین به مجلس و مردم است گفت: «شطرنجی کردن تصویر نماینده و جلوه دادن او همچون یک مجرم به دلیل انتقاد از دولت نوعی توهین به مجلس و موکلان ما است».

وی تصریح کرد: «می‌خواهند نمایندگان منتقد را با تهدید وارعاب به انزوا ببرند».

نماینده ایلام با بیان اینکه طرفداران دولت در گذشته هم منتقدان را تهدید کرده بودند تصریح کرد: «اکنون تهدید منتقدان دولت توسط حامیان آن علنی شده و به رسانه‌هایشان کشیده شده است».

وی ادامه داد: «تمام انتقادات من در آن مصاحبه این بود که چرا حجم گسترده‌ای از سیب زمینی از سوی دولت مجانی بین بخشی از مردم توزیع می شود. در سالی که دولت کسری بودجه عظیم دارد چرا به حاتم بخشی رو آورده و اگر سیب زمینی مازاد دارد چرا صادر نمی‌کند تا بخشی از این کسری جبران شود».

قنبری تصریح کرد: «سئوال من از دولت این بود که چرا در سال انتخابات به توزیع مجانی کالا رو آورده و پیش از آن چنین حاتم بخشی‌هایی نداشت».

وی افزود: «دولت و حامیان آن باید توضیح می‌دادند که علت این اقدامشان چه بوده نه اینکه سئوال کننده را متهم به توهین به ملت و دولت کنند».

نماینده ایلام تاکید کرد: «جناب آقای رییس جمهور به وزارت خارجه رفته‌اند و به کارکنان این وزارتخانه که در جلسه سخنرانی‌شان حاضر بوده اند چک پول صد هزار تومانی داده‌اند اکنون بیان این خبر توهین است یا اقدامی که انجام گرفته است»؟

قنبری ادامه داد: «در خبر ها آمده است رییس جمهور محترم در جمع دختران دانشجو در کوی دانشگاه تهران وعده داده‌اند مبلغی به آنها کمک کنند، سئوال بنده این است که اگر قرار است چنین کمکی صورت بگیرد چرا به طیف خاصی از دانشجویان است»؟

سخنگوی فراکسیون خط امام با تاکید براینکه تصمیمات دولت‌های مدرن باید عام باشد گفت: «این کمک‌ها باید به همه و به صورت عام و در سال‌های گذشته صورت می‌گرفت، چرا دولت در سال انتخابات به فکر کمک کردن به مردم افتاده است»؟

وی تصریح کرد: «من مخالف کمک کردن به کارکنان وزارت خارجه نیستم اما این پول‌ها در شرایطی از سوی آقای احمدی نژاد پرداخت شده که مجلس قانون نظام هماهنگ پرداخت را تصویب کرده است و این تبعیض ها روا نیست».

قنبری گفت: «من مخالف کمک به دختران دانشجو در خوابگاه تهران نیستم اما چرا این دانشجویان مستحق‌تر تشخیص داده شده‌اند؟ آیا دانشجویان دانشگاه‌های مناطق محرومی چون سیستان و بلوچستان و ایلام مستحق‌تر نیستند»؟

وی تاکید کرد: «حرف ما این است اگر دولت نهم قصد کمک کردن دارد این کمک‌ها باید عام و برای همه مردم باشد، نه اینکه در سال انتخابات به صورت موردی کمک شود و شائبه سیاسی کاری را ایجاد کند».

سخنگوی فراکسیون خط امام خاطر نشان کرد: «خبرگزاری دولتی ایرنا اگر راست می‌گوید و دنبال منطق است، باید از مسولان پاسخ این سئوالات را بخواهند نه اینکه سوال کننده را متهم و به نماینده بی‌حرمتی و هتاکی کنند».

قنبری افزود: «از همه مهمتر اینکه مردم حوزه انتخابیه‌ام را دعوت به برخورد با بنده کرده‌اند که این موضوع نوعی دعوت به اغتشاش و ایجاد نا‌امنی است».

وی گفت: «خبر گزاری دولتی ایرنا و گردانندگان آن توضیح دهند اگر کسی نسبت به رییس جمهور این موضوع را مطرح می‌کرد با او چه می‌کردند»؟

قنبری با بیان اینکه شبیه جوسازی‌های اخیر خبر گزاری دولتی ایرنا را در گذشته در همین رسانه و روزنامه دولتی ایران و گردانندگان رسانه‌های وابسته به دولت دیده‌ایم گفت: «این اقدام کاملا غیر قانونی و در جهت محدود کردن حقوق نمایندگان و به انفعال کشیدن آنها است».

سخنگوی فراکسیون خط امام تاکید کرد: «قرار نیست چون دولت قدرت را در دست دارد به هر شکل نسبت به قوه دیگر و منتقدان رفتار کند».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «مطمئنا اهداف نظارتی خود را دنبال کرده و تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرم رسانه‌های حامی دولت هم به جای هدر دادن بیت المال از قدرت سوء استفاده نکرده و ظرفیت نقد پذیری خود را افزایش دهند».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x