کد خبر: ۸۶۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم ارتباط نزدیکتر حوزه‌های علیمه با این مجمع تاکید کرد و این ارتباط را زمینه ساز گسترده‌تر شدن ارتباطات حوزه‌ها و روحانیت با نیازهای حکومتی و تربیت نیروهای لازم برای آینده نظام خواند. 

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، اعضای کمیسیون مطالعات اسلامی و تامین منابع دینی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه دبیر مجمع با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار تلاش‌ها و فعالیت‌های این کمیسیون را بسیار مفید و اساسی برای سیاستگذاری‌های کلان مجمع خواند و با اشاره به فواید بسیار ارتباط حوزه با مجمع برای سیاستگذاری‌های کلان کشور گفت: «مهمترین اثر ارتباط بیشتر حوزه و مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که حوزه‌ها خارج از مسیر طبیعی پژوهش‌های خود، به صورت ملموس با نیازهای جامعه و حکومت آشنا و تلاش خود برای یافتن پاسخ‌های لازم برای مشکلات و معضلات بیش از پیش افزایش خواهند داد و نظام هم از اقیانوس ژرف حوزه در جهت تعمیق مبانی اسلامی امور بهره می‌گیرد».

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم ارتباط نزدیکتر حوزه‌های علیمه با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: «کمیسیون مطالعات دینی و تامین منابع دینی دبیرخانه باید کوشش نماید حاصل مطالعات صورت گرفته را در اختیار اعضای مجمع و کمیسیون‌های مربوطه قرار دهد و با دعوت از نخبگان و پژوهشگران حوزوی به جلسات کمیسیون‌ها و مجمع پیرامون مطالعات صورت گفته بحث و تبادل نظر صورت گیرد».

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: «مجمع تشخیص مصلحت نظام و حوزه‌های علیمه می‌توانند متقابلاً به یکدیگر کمک بنمایند و از این رهگذر ضمن گسترده‌تر شدن ارتباطات حوزه‌ها و روحانیت با نیازهای حکومتی از توان نخبگان حوزه به صورت تخصصی استفاده و همچنین نیروهای لازم را برای آینده نظام نیز تربیت نماید».

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام لطفی رئیس کمیسیون مطالعات اسلامی و تامین منابع دینی به همراه خسرو پناه نماینده رئیس کمیته فرهنگی - اجتماعی، میر معزی رئیس کمیته اقتصاد و مدیریت اسلامی و رفعتی نماینده کمیته حقوقی و قضایی این کمیسیون گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این کمیسیون ارائه دادند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x