کد خبر: ۸۶۶۸۹۵
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
کریمی اصفهانی:

اگر زودتر احمدی نژاد را جمع نکنیم، برای نظام هزینه بر خواهد شد

کریمی اصفهانی، چهره سیاسی اصولگرا می‌گوید: بار‌ها گفته ام خطر آقای احمدی‌نژاد با سبک و سیاقی که دارد، به مراتب از مساله بنی صدر که آن جنایت را کرد، سنگین‌تر است، ولی نمی‌دانم چرا نظام تعلل می‌کند و چرا دستگاه نظام با او برخورد نمی‌کند.
اگر زودتر احمدی نژاد را جمع نکنیم، برای نظام هزینه بر خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز :

سکوت احمدی نژاد درباره موضوع غزه هنوز شکسته نشده است و با وجود بازگشت از سفر گواتمالا همچنان موضع گیری نسبت به این اتفاق نداشته است. سکوتی که حتی با واکنش انتقادی رسانه‌های اصولگرا نیز روبرو شد.

احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل حزب جامعه اسلامی اصناف و بازار که از مخالفان جدی رئیس جمهور پیشین است نسبت به این سفر‌های احمدی نژاد انتقاد دارد و می‌گوید؛ «دلار‌هایی که احمدی نژاد در این ور و آن ور دنیا خرج می‌کند از کجا می‌آید؟»

او خواستار برخورد نظام با رفتار‌های احمدی نژاد است و به خبرآنلاین می‌گوید؛ «اگر زودتر احمدی نژاد را جمع نکنیم، برای نظام هزینه بر خواهد شد»

آقای کریمی اصفهانی! آقای احمدی نژاد بعد از مدتی که کمتر در فضای عمومی و رسانه‌ها حضور داشت و سکوت نصفه و نیمه‌ای داشت، فعال شده و سفر اخیرش به گواتمالا که با حاشیه‌هایی در فرودگاه و این کشور همراه بود. تحلیل تان از فعال شدن دوباره او چیست؟

انتخابات یکی از مسائل کشور و نظام است که افراد و احزاب می‌خواهند خودشان را نشان دهند و وارد صحنه می‌شوند، ولی احمدی‌نژاد فردی است که برای بررسی کارنامه اوباید به قبل و بعد از ریاست جمهوری و مشکلاتی که بر نظام از نظر مسائل مختلف پیش آورده از نظر اعتقاد به مردم، تبعیت از ولایت و حفظ بعضی از حریم‌ها مراجعه کرد، آقای احمدی‌نژاد سعی‌اش بر این است با فرافکنی، حریم‌هایی که در کشور وجود دارد را بشکاند و این یک نقص است. متاسفان، اسناد و مدارک بسیار زیادی است که ایشان در دستگاه دیپلماسی و قضایی هم دست برده است.

بعضی مواقع ما اجازه می‌دهیم یک فرد هر کاری بخواهدانجام دهد. موقعی که یک وضعیت بسیار بد و یک مشکل و معضل بزرگ برای نظام ایجاد شد و یک هزینه‌ای برای نظام ایجاد کرد آن موقع می‌خواهیم برخورد کنیم. به نظر من می‌رسد که الان زمان آن رسیده که با توجه به دست بردنی که آقای احمدی نژاد در دستگاه قضا و دیپلماسی داشته وی را مهار کنند.

انسانی که هر چند وقت یک بار دبی و خارج از کشور می‌رود و در فرودگاه مردم را تحریک می‌کند که اجازه دهند از مملکت برود باید مهار شود، نظام یک حساب و کتابی دارد. من معتقدم آقای احمدی‌نژاد یک موجود واقعا خطرناکی است، من بار‌ها هم این را عرض کرده ام که خطر آقای احمدی‌نژاد با سبک و سیاقی که دارد به مراتب از مساله بنی صدر که آن جنایت را کرد، سنگین‌تر است، ولی نمی‌دانم چرا نظام تعلل می‌کند و چرا دستگاه نظام با او برخورد نمی‌کند.

این آقا امروز ممکن است صدایش در نیاید، ولی من احتمال قوی می‌دهم که او بالاخره آدم بیگانگان است و اینکه چه زمانی زهرش را به نظام خواهد ریخت، هنوز معلوم نیست، ولی ما نگذاریم. ما بعضی مواقع افراد را رها می‌کنیم و موقعی می‌خواهیم به حسابشان برسیم که کلی برای ما مشکل ایجاد کرده‌اند. من به جد از دستگاه قضا می‌خواهم قبل از اینکه به آن مرحله برسد، با او تسویه حساب کنند.

منظورتان از تسویه حساب چیست؟ بازداشت؟ تذکر یا.

فرض کنیم دو تا معاون داشته که همیشه فکر می‌کردند آن‌ها لیدر این آقا هستند و آن‌ها به او خط می‌دهند، منظورم آقای بقایی و آقای مشایی است. یا مکرر ایشان در جا‌های مختلف اصرار بر این داشتند که یک روح هستند در سه بدن. این افراد به اندازه کافی بار خودشان را بسته‌اند. تا دیروز ادعا داشت که فقط یک ماشین پژو دارد اما...

بنظر شما هزینه سفر‌های برون مرزی ایشان از کجا تامین می‌شود؟

ایشان امروز اینور و اونور دنیا دلار خرج می‌کند، آیا جایی نشسته اند بررسی کنند که این دلار‌ها از کجا می‌آید؟ آیا به خیانت‌ها که در آن مقطع توسط این دو نفری که به اقرار احمدی نژاد یک روح هستند در دو بدن و ایشان شریک آنهاست رسیدگی شده است؟ آیا توانستند این مسائل مالی را رسیدگی و جمع و جور کنند؟ از نظر اعتقادی هم احمدی نژاد نسبت به ولایت چه حرف‌هایی زد و در رابطه با نظام همه افراد را زیر سوال برد و باید با او برخورد شود

ماجرای قهر ۱۱ روزه را می‌گویید؟

آن یک مورد بود. ۱۱ روز قهرنشینی او یک پلک زدن برای نظام بود. او فکر کرد می‌تواند مملکت را به آشوب بکشد، فکر کرد، چون مثلا آمد و بعضی کارهامثل یارانه‌دادن و بعضی مسائل مختلف را انجام داد توانست در روستا، شهر و کشور یارگیری کند، ۱۱ روز رفت و فکر کرد با ۱۱ روز می‌تواند نظام را به آشوب و بلوا بکشد.

مگر در نظام مسئولیتی به او سپرده شده که امروز بلند شده و اینور و آن ور دنیا می‌رود و برای آب و هوای دنیا صحبت کند؟ برای فلان چیز صحبت کند؟ بالاخره نظام باید جلوی او را بگیرد. او هیچ نمایندگی و ماموریتی از نظام ندارد پس به چه دلیل می‌رود اینطور جا‌ها صحبت می‌کند؟ بالاخره باید جلوی او را گرفت و اجازه نداد.

او فکر می‌کرد یک روزی از مقام معظم رهبری هم یک سر و گردن بالاتر است. این ادعایی بود که داشت. یک روزی می‌گفت من نسبت به مستضعین چنین و چنان کردم، هیچ کسی دنبالم نیامده است. یعنی فقط کسی که در مملکت مدافع مستضعفین و پابرهنه‌ها است، آقای احمدی‌نژاد است و امام و رهبری این فرصت را پیدا نکرده اند، ولی ما نباید اجازه دهیم که فرصت پیدا کند و این فرصت به یک تهدید تبدیل شود و این تهدید به معضل برای نظام شود. به نظر من اگر ما زودتر نتوانیم دست و پای احمدی نژاد را جمع کنیم در آینده برای ما هزینه‌بر خواهد بود.

او می‌خواهد اگر بتواند، برای نظام دردسر ایجاد کند. او حتما به نظر من باید نسبت به آن مشکلاتی که ایجاد کرده پاسخگو باشد. این مسئولین سند و مدرک دارند و به راحتی می‌توانند اقدام کنند، ولی نمی‌دانم دلیلش چیست که رو نمی‌کنند.
شاید نگرانند که هنوز هم طرفدارانی دارد. بله، ممکن است بعضی‌ها که هنوز برایشان درست تبیین نشده که او با چه اهدافی آمد و بعضی از کار‌ها را انجام داد و یارگیری کرد، همان افراد نمی‌دانند که این شخص چقدر به این بنده خدا‌ها لطمه زد. باید آن‌ها را آگاه کرد.

حتی من معتقدم دادگاه او باید علنی باشد و همه مردم متوجه شوند چه کار‌هایی کرده، یک احمدی‌نژاد با یک جثه کوچک، ولی با یک توطئه بزرگ وارد این مملکت شده و کار‌هایی انجام داد که باید به همه این‌ها رسیدگی شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین