کد خبر: ۸۶۷۰۲۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱

رکورد تازه ترامپ؛ دریافت بیشترین کمک انتخاباتی

زمانیکه دونالد ترامپ به اتهام تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ راهی زندان شد، در یک روز بیش از ۲ میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد.
رکورد تازه ترامپ؛ دریافت بیشترین کمک انتخاباتی
آفتاب‌‌نیوز :

براساس اطلاعاتی که روز گذشته فاش شد، هنگامی که دونالد ترامپ در تاریخ 24 اوت به اتهام تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020 راهی زندان ایالت جورجیا شد، در یک روز بیش از 2 میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد.

براساس این اطلاعات، همزمان با انتشار عکس گرفته شده از ترامپ هنگام ورود به زندان ایالتی جورجیا در پی اتهامات مربوط به پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020، هواداران دونالد ترامپ با اهدای کمک های مالی خود در یک روز بیش از 2 میلیون دلار به حساب او واریز کرده و بدین شکل به این مشکل قانونی پاسخ دادند.

بر این اساس، این بزرگترین مبلغ جمع آوری شده برای کمپین انتخاباتی ترامپ در عرض یک روز در سال جاری میلادی است. اغلب کمک های اهداشده کمتر از 50 دلار بوده است.

ارقام جمع آوری شده برای کمپین ترامپ، همتراز با جریان کمک های مالی به کمپین او در اوایل ماه آوریل است که در آن زمان وی تبدیل به نخستین رئیس جمهور تاریخ آمریکا شد که با اتهامات کیفری مواجه شد.

در همین حال کمپین ترامپ روز گذشته گزارشی را به کمیسیون انتخاباتی فدرال ارائه و در آن اعلام کرد در بازه زمانی سه ماهه جولای تا سپتامبر 24 میلیون و 500 هزار دلار کمک مالی جمع آوری کرده که این رقم حدود 17 میلیون بیشتر از بازه زمانی سه ماه قبل از آن است.

این در حالی است که کمپین ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که در سه ماهه سوم سال جاری بیش از 45 میلیون دلار درآمد داشته اما جزئیاتی از چگونگی دریافت این کمک ها منتشر نکرد.

همچنین کمپین جو بایدن اصلی ترین رقیب ترامپ و نامزد پیشتاز دموکرات ها اعلام کرد که در همین بازه زمانی 24 میلیون و 800 هزار دلار کمک مالی جمع آوری کرده که این رقم حدود 20 میلیون دلار بیشتر از سه ماهه قبل از آن است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین