کد خبر: ۸۷۹۱۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۰:۳۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اصولگرایان حامی میر حسین موسوی در بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرده و موسوی را چهره‌ای انقلابی خواندند که اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را در کنار هم مطلوب می‌داند.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

«انقلاب اسلامی، تداوم حرکت انبیا در مسیر ساختن جامعه انسانی و تربیت انسانها است و جمهوری اسلامی، حاصل مبارزات تاریخی علمای صالح و انسانهای تربیت شده در دامن مکتب انسانی اسلام محسوب می‌شود.

پیدایی و تداوم حیات این نظام مدیون هدایت و تدبیر امام خمینی(ره) است که با اندیشه سیاسی اسلام و اصل مترقی ولایت فقیه، مردم را به صحنه مبارزات کشاند و در عصر حاشیه نشینی دین، اسلام را به متن زندگی اجتماعی مردم آورد. اینک در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و در یکی از شرایط حساس تاریخی کشورمان به نظر می‌رسد ضرورت حضور مردم در این صحنه به صورت مضاعف تعیین کننده می‌باشد و یکی از دلایل این امر آن است که جریان اصولگرا، باید دست به گزینش نامزد مورد نظر خود برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بزند در حالی که از عملکرد نامزد موجود راضی نیست.

در میان نیروهای سیاسی موسوم به اصولگرا، جمعی به تداوم وضع موجود تن داده‌اند و این در حالی است که پیش از این، تندترین انتقادها را متوجه دولت و شخص رئیس جمهوری می‌دانستند که اصولی‌ترین این انتقادات، نقدهای صریح و جدی اصولگرایان و حامیان انقلاب به حوزه رعایت عقلانیت، اعتدال و کارشناسی در کلیه اقدامات دولت نهم بوده است. چنانچه بارها تخلف از قانون ، تصمیم گیری‌های غیرکارشناسی و از سر تعجیل و تغییرات بدون بررسی مورد تاکید همگان قرار گرفته است.

چنین به نظر می‌رسد که با وجود این همه اشکالات اساسی، اصرار بر القای چنین تفکری در حاکمیت توجیهی ندارد.

بر مبنای نپذیرفتن تداوم وضع موجود، ضرورت است عرصه تازه‌ای در مقابل مردم و نیروهای اصولگرا گشوده شود و فضای سیاسی متفاوتی در مقایسه با وضع موجود، پدید آید. با این هدف جبهه اصولگرایان حامی میر حسین موسوی اعلام موجودیت می‌کند. ظهور این جبهه انتخاباتی بر محورهای زیر تکیه دارد:

1- اصولگرایی، جریان عام انقلاب است و همه نیروهای معتقد به اسلام، خط امام و دارای التزام عملی به ولایت فقیه و قانون اساسی را در بر می‌گیرد.

2- اصولگرایی، ضامن تداوم انقلاب و اصلاح طلبی، ضامن پویایی انقلاب است.

3- اصولگرایان با مجموعه‌ای از نیروهای سیاسی که در صدد ساختار شکنی بوده، فاصله گرفتن از اصول انقلابی و آرمان‌های اسلامی را طلب می‌کردند، مرز روشنی دارند و با آن مخالفند.

4- اصولگرایی با ناکارآمدی سازگار نیست و صرف طرح مواضع اصولی و آرمان گرایانه برای اصولگرا بودن کفایت نمی‌کند. ناکارآمدی عملی، به تضعیف آرمان‌ها می‌انجامد همان گونه که کارآمدی و عملکرد موثر و قابل فاع، تقویت آرمان‌ها و ارزشها را به همراه دارد.

5- مهندس میرحسین موسوی، چهره‌ای انقلابی است که اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را در کنار هم مطلوب می‌داند.

وی از مدیران موفق نظام در 8 سال دفاع مقدس است و کوله باری از تجارب مدیریتی را با شخصیت متعادل سیاسی و فرهنگی خود همراه کرده است. موسوی، نگاه فراگیر و فراجناحی دارد و از همه نیروهای توانمند نظام فارغ از مرزکشی‌های رایج سیاسی، می‌تواند بهره گیرد.

او مدیر دوران «بحران» است نه وفور و طبعا در شرایط کنونی که با بحران اقتصادی جهانی و پیامدهای داخلی آن و کاهش منابع درآمدی مواجهیم، به نگاه استراتژیک موسوی و تجربه مدیریت در بحران او بیشتر نیازمندیم.

6- میرحسین موسوی، نامزد مستقل و فراگیر انتخابات ریاست جمهوری است حمایت از سر اعتقاد یا از سر ناچاری برخی از میر حسین موسوی را باید نشانه ظرفیت بالای نخست وزیر مخلص دوران امام در آوردن نیروهای سیاسی متعدد به زیر چتر انقلاب دانست و آن را مثبت ارزیابی کرد.

7- نزدیک کردن مواضع نیروهای انقلاب به یکدیگر، هم موجب رضایت الهی و هم نیاز شرایط کنونی کشور است و ما بر این باوریم که میرحسین موسوی باید در این مسیر گام بردارد و پیروزی ایشان در انتخابات، گام بلندی در این مسیر خواهد بود.

سرانجام این‌که جبهه اصولگرایان حامی میرحسین موسوی، منکر دستاوردهای مثبت دولت کنونی نیست و با شعارها و گفتمان انقلابی- اسلامی آن هم نوا است اما به کارآمدی این دولت، اشکالات اساسی وارد می‌داند و در واقع برای تحقق همین آرمان‌ها و در بستر همین گفتمان مشترک به ایجاد دولتی کارآمد، قانونمند، ولایتمدار و پایبند به تصمیمات کارشناسانه و جمعی به دست نخست وزیر مخلص و موفق دوران امام می‌اندیشد. 

در این راستا، دست مساعدت و همکاری همه اصولگرایان را می‌فشاریم و آرزو می‌کنیم در فردای پیروزی مهندس میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری، همه اصولگرایان نیز احساس خوش موفقیت و پیروزی را در کام خود احساس کند. امید که با زعامت رهبر معظم انقلاب، مردم عزیزمان برگ زرین دیگری را در تاریخ ایران ورق بزنند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۲
0
0
هر کار بکنند، رای مردم احمدی نژاد هست! این رو یادتون باشه تا بعد اعلام نتایج بگید یکی این رو از قبل گفته بود. میدونید چرا؟ چون احمدی نژاد تو دل مردم محروم و رنج دیده است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۳
0
0
دوستي نوشته محمودخان در دل مردم است؟باشعار؟براي مردم محرو م چه كرده؟آيا براي آنها اشتغال ايجادكرده يا اينكه قيمت كالاهاي آنان پايين تراز ميوه فروشي سركوچه احمدي نژاداست؟
منطقي باشيد ومثل عصرجاهليت تعصب بي جانداشته باشيد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین