کد خبر: ۸۸۷۹۳
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۱

اعلمی: اگر تایید نشوم در انتخابات شرکت نمی‌کنم

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مراسم سخنرانی اکبر اعلمی، کانديدای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در شهر تبريز برگزار شد. 

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، وی که با تاخير در جلسه حاضر شده بود، گفت: «معمولا وقتی احمدی‌نژاد در مراسمی با تاخير حاضر می‌شود، می‌پرسد که "کی خسته هست" و من در جواب ايشان می‌گويم که مردم از فقر خسته‌اند. از بی عدالتی خسته‌اند. از بی‌قانونی خسته‌اند و از تبعيض خسته‌‌اند». 

وی با اشاره به مبارزات خود در زمان شاه گفت: «در اورميه هم گفتم اگر می‌دانستم که اينچنين اشخاصی به حکومت می‌رسند، مبارزه نمی‌کردم. الان هم در اينجا می‌گويم اگر می‌دانستيم بعضی از اين {...} سر کار می‌آيند، مبارزه نمی‌کردم. چرا که اسلام از آنها عزيزتر است».

وی گفت: «در اوايل انقلاب قانون اساسی با رای ۹۹.۵ درصد از طرف مردم پذيرفته شد. حالا اگر مجددا رای گيری شود چند درصد مردم به قانون اساسی رای می‌دهند»؟

وی افزود: «اگر قانون درست اجراء می‌شد،۹۹درصد بازهم موافق قانون بودند. ولی قانون درست اجراء نشده و تنها اصولی که حوزه اختيارات حاکميت را بيان کرده‌اند، به درستی اجراء می‌شوند». 

اعلمی با انتقاد از نحوه اجرای قانون اساسی گفت: «چرا بايد اصل ۱۵ قانون اساسی عامل فرصت طلبی عده‌ای کانديدای مجلس و شورای شهر و رياست جمهوری شود»؟ 

نماینده مردم تبریز در مجلس هفتم گفت: «مردم به روزی افتاده‌اند که فقر و بدبختيشان را فراموش کرده‌اند و به دنبال تحصيل به زبان مادری هستند. اين که هر انسانی به زبان مادری خود بخواند و بنويسد حق بديهی و خدادادی هر انسانی است. چرا بايد اين مسئله بديهی به عنوان يک معضل مردم شود»؟ 

اعلمی با اشاره به بايکوت خود در رسانه‌ها گفت: «رسانه‌ها تماما در اختيار عده‌ای محدود قرار گرفته‌اند و کشور در گروگان کلکسيون ۲۰۰ نفره است و خود را تنها افراد شايسته و سرشناس می‌دانند. اگر معيار شايستگی در راس امور بودن می‌باشد، شاه که از همه‌مان مجرب‌تر بود، چرا بر عليهش مبارزه کرديم»؟ 

وی گفت: «با اينکه ۸ سال نماينده اين مردم شده‌ام. با حضور بنده در تبريز کارشکنيها شروع می‌شود. تا اعلام می‌‌شود اعلمی روز پنجشنبه در تالار معلم سخنرانی خواهد کرد، علی‌رغم هماهنگيهای پيشين وقتی اين خبر منتشر می‌شود، يادشان می‌افتد که سالن را بايد تعمير کنند تا اعلمی نتواند سخنرانی کند. در حاليکه سايرين می‌آيند و براحتی سخنرانی می‌کنند». 

وی همچنين گفت: «در صورت عدم صلاحيت به هيچوجه در انتخابات شرکت نخواهم کرد».
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین