کد خبر: ۸۹۰۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس مشمولان ستاد كل نیروهای مسلح از اجرای قوانین جدید خدمت نظام وظیفه سربازی از اول خرداد خبر داد.

سردار موسی كمالی، در گفتگو با شبکه خبر گفت: «باتوجه به استقبال گسترده جوانان كشور برای انجام به موقع خدمت سربازی و تأمین مشمولان ضروری كشور، به پیشنهاد ستاد كل نیروهای مسلح و موافقت فرمانده معظم كل قوا، تسهیلات جدیدی درباره نظام وظیفه تصویب شد».

سردار کمالی افزود: «خدمت سربازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی لیسانس یک ماه، فوق لیسانس 2 ماه، دكترا 3 ماه و فوق دكترا 4 ماه كاهش یافت».

وی افزود: «خدمت محققان و مخترعان فوق لیسانس و بالاتر، به ازای ارائه تحقیق یا اختراعی درباره مسائل نیروهای مسلح، از دو ماه تا یک سال كاهش می‌یابد و جزئیات بیشتر این باره نیز، با توجه به ایجاد گروه ویژه‌ای در ستاد كل نیروهای مسلح، به زودی اعلام می‌شود».

رئیس اداره مشمولان ستاد كل نیروهای مسلح در ادامه گفت: «بسیجیانی كه از 16 سالگی تمام، عضو بسیج نیروی مقاومت سپاه پاسداران باشند و به طور منظم و مداوم با آن نیرو همكاری كنند، به میزان فعالیت، 45 روز تا 3 ماه ، جزء‌ خدمت وظیفه محسوب می‌شود و حداكثر هم تا 9 ماه از سربازی آنها کاهش می‌یابد».

سردار کمالی اضافه کرد: «باتوجه به اینكه یكی از فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر از سربازی معاف هستند، خدمت یكی از فرزندان جانبازان كمتر از 25 درصد هم ، به میزان جانبازی پدر یا مادر كسر می‌شود».

وی افزود: «باتوجه به اینكه یكی از فرزندان رزمندگان دارای 30 ماه سابقه جبهه، از انجام خدمت معاف هستند، سربازی یكی از فرزندان رزمندگانی كه كمتر از 30 ماه سابقه جبهه دارند نیز به میزان مدت خدمت پدر یا مادر مشمول، کاهش می‌یابد».

رئیس اداره مشمولان ستاد كل نیروهای مسلح در ادامه این گفتگو با این پایگاه گفت: «یكی از فرزندان خانواده‌هایی كه سه فرزند آنها، خدمت دوره ضرورت را گذرانده از سربازی معاف است».

سردار كمالی همچنین درباره خدمت سه فرزند یک خانواده و معاف شدن فرزند چهارم گفت: «ملاک برای معافیت فرزند چهارم، شناسنامه پدر است، اگر فردی نیز دو همسر داشته باشد، فرزند چهارم باتوجه به اینكه شناسنامه پدر ملاک است معاف می‌شود».

سردار كمالی افزود: «مشمولانی كه دارای فرزند معلول هستند هم از خدمت معاف می‌شوند».
 
وی اظهار داشت: «یكی از فرزندان خانواده‌هایی كه یک فرزند آنها در زمان خدمت فوت كرده باشد نیز از سربازی معاف می‌شود».

سردار کمالی اضافه کرد: «این مصوبات شامل مشمولان در حال خدمت هم می‌شود».
 
وی در ادامه گفت: «افرادی كه به علت مأموریت سازمانی به جبهه رفته‌اند نیز مشمول این مصوبات هستند».

سردار كمالی همچنین در باره افزایش حقوق سربازان گفت: «تاکنون تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است». 

وی در باره غیبت مشمولان هم گفت: «قوانین جدید شامل مشمولان غائب تا یکم خرداد نیز می‌شود».

رئیس مشمولان ستاد كل نیروهای مسلح اضافه کرد: «اکنون 60 هزار سرباز، در 120 وزارتخانه، سازمان و بنیاد در حال انجام خدمت سربازی هستند».

مدیر مسئولان ستاد كل نیروهای كشور در پایان این گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر تاکید کرد: «مهلت اجرای این مصوبات، از یکم خرداد سال جاری، تا 30 اسفند سال 1389 است».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۱/۲۴
0
0
فقط اضافه خدمت سنواتی بخشیده نشد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین