کد خبر: ۸۹۲۱۷۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

با این روش می‌توانید سریع‌تر پیام بدهید

دارندگان و علاقه‌مندان به گوشی‌های آیفون ساخت شرکت اپل، یک ترفند هوشمندانه در این گوشی‌ها کشف کرده اند که به کاربران اجازه می‌دهد در کسری از زمان پیام‌های مهم ارسال کنند.
با این روش می‌توانید سریع‌تر پیام بدهید
آفتاب‌‌نیوز :

این روش از یک ویژگی سیستم عامل iOS استفاده می‌کند که اغلب نادیده گرفته می‌شود و روی هر آیفونی از قبل نصب شده است.

این ویژگی جایگزینی متن نام دارد و به شما امکان می‌دهد عبارات کلیدی و حتی کل جملات یا پاراگراف‌ها را به سرعت وارد کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک جایگزین متن تنظیم کنید تا وقتی @@ را تایپ می‌کنید، آدرس ایمیل شما را درج کند.

یکی از طرفداران اپل در این باره توضیح می‌دهد: یک جایگزین متن تنظیم کنید که می‌توانید از آن برای وارد کردن یک کلمه یا عبارت فقط با تایپ چند کاراکتر استفاده کنید. به عنوان مثال، "omw" را تایپ کنید تا جمله "من در راه هستم" ظاهر شود و سریع آن ر ارسال کنید. البته این جمله از پیش فرض‌های موجود در آیفون است، اما می‌توانید چیز‌هایی از خودتان به آن اضافه کنید.

چطور عبارت‌های اختصاری بسازیم؟

ابتدا به برنامه‌ای بروید که از ورود متن پشتیبانی می‌کند، مانند پیام‌های اپل. سپس انگشت خود را روی نماد صورتک یا کره زمین در گوشه سمت چپ پایین نگه دارید. اکنون روی تنظیمات صفحه کلید > جایگزینی متن ضربه بزنید و سپس روی نماد مثبت (+) در قسمت بالای سمت راست ضربه بزنید، یک عبارت و میانبر متنی را تایپ کرده و سپس آن را ذخیره کنید.

روش دیگری هم هست. می‌توانید به تنظیمات > عمومی > صفحه کلید > جایگزینی متن بروید. سپس روی نماد مثبت (+) در بالا سمت راست ضربه بزنید و عبارت و میانبر خود را وارد کنید.

ایده‌های خوب برای جایگزینی متن ممکن است @@ برای ایمیل یا aaa برای آدرس منزل شما باشد. همچنین می‌توانید آدرس محل کار، شماره تلفن و معرفی ایمیل خود را به جایگزین‌های متن اضافه کنید. سعی کنید به کلمات، عبارات یا جملات آزاردهنده طولانی یا پیچیده‌ای که مرتب تایپ می‌کنید فکر کنید. با تنظیم جایگزین‌های متن، می‌توانید زمان لازم برای نوشتن این تکه‌های متن را کاهش دهید. همچنین، اگر iCloud Drive را روشن کرده‌اید، فرهنگ لغت شخصی شما با سایر دستگاه‌های اپل همگام‌سازی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین