کد خبر: ۸۹۲۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳
در پی هک سایت مجلس، افشا شد

توضیح درباره ادعای "حقوق ۲۵۰ میلیون تومانی نمایندگان مجلس"

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جمع خبرنگاران ضمن رد اعداد غیرواقعی که درباره حقوق نمایندگان مطرح می‌شود، گفت: این اعداد و ارقام حقیقت ندارد و میزان حقوق نمایندگان در حد متعارف و منطبق بر قانون است.
توضیح درباره ادعای
آفتاب‌‌نیوز :

سیدنظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جمع خبرنگاران ضمن رد اعدادی که درباره حقوق نمایندگان مطرح می‌شود، درباره برخی تصاویر که با عنوان مجموع دریافتی نمایندگان در فضای مجازی منتشر می‌شود، گفت: در پی حمله سایبری که به سایت مجلس انجام شد، برخی تصاویر منتسب به اسناد مجلس در فضای مجازی منتشر شده که کذب است.

وی با بیان اینکه این اعداد و ارقام حقیقت ندارد و میزان حقوق نمایندگان در حد متعارف و منطبق بر قانون است، افزود: من با پیگیری که از معاونت اجرایی و اداره کل بودجه مجلس انجام دادم، فهرست پرداختی نمایندگان حدود ۲۵ میلیون تومان است و اعدادی که بیش از این در فضای مجازی منتشر می‌شود دروغ پردازی علیه نمایندگان و مجلس است.

موسوی گفت: همچنین نمایندگان بابت وظایف نمایندگی و هزینه دفاتر در شهرستان‌ها نیز رقمی را که فقط مجاز به استفاده در حوزه مشخص دارند، دریاقت می‌کنند. 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: میزان هزینه‌های دفاتر قبلا توسط خود نمایندگان در تریبون مجلس، رسانه ملی و سایر رسانه‌ها شفاف شده و اعداد ادعا شده در تصاویر منتشر شده به هیچ وجه با هزینه‌های دریافتی نمایندگان برای دفاتر خود انطباق ندارد. 

وی اضافه کرد: مجلس یازدهم در مصوبات خود، ساختار اداری مجلس را موظف کرده برخلاف ادوار گذشته، مجموع حقوق و مزایای مجلس را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت کند که این مهم گام مهمی در شفافیت محسوب می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین