کد خبر: ۸۹۲۶۵۶
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰

توضیح تازه ارتش اسرائیل درباره حمله به رفح

«ما طرح‌هایی برای انجام عملیات در رفح داریم، اما به دنبال زمان مناسب و روش درست برای اجرای آن هستیم.»
توضیح تازه ارتش اسرائیل درباره حمله به رفح
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت اجرای عملیات نظامی در رفح امری پیچیده است.

به گزارش روسیا الیوم هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد اجرای عملیات نظامی در رفح امری پیچیده است و بیش از یک میلیون نفر و نیز ۱۰ هزار مبارز فلسطینی در این منطقه وجود دارند.

هالوی درخصوص عملیات نظامی در رفح گفت: «ما طرح‌هایی برای انجام عملیات در رفح داریم، اما به دنبال زمان مناسب و روش درست برای اجرای آن هستیم.»

وی در ادامه افزود: «برای همگی ما مشخص است که این عملیات پیچیده است، جنگ در منطقه‌ای که بیش از یک میلیون نفر و همچنین ۱۰ هزار مبارز دشمن در آن وجود دارد، سخت است؛ باید این منطقه را خالی از سکنه کنیم و ما تمامی امکانات لازم برای انجام این کار را در اختیار داریم.»

در همین رابطه، رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند هالوی پیشتر به کابینه اطلاع داده بود که سه مرتبه با اجرای عملیات به رفح موافقت کرده و ارتش با دریافت چراغ سبز از دولت آماده اجرای آن است.»

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که ارتش این رژیم ترجیح می‌دهد به غیرنظامیان غزه که در حال حاضر در رفح هستند، تنها به عنوان جزئی از معامله آزادی اسرا اجازه دهد به شمال نوار غزه بازگردند و در صورتی که اینگونه نباشد، ارتش رژیم صهیونیستی روش‌های دیگری برای عمل در رفح دارد.

جامعه جهانی نگران وقوع فاجعه انسانی در شهر رفح است هم‌زمان با اینکه جنگ در نوار غزه و همچنین بمباران و درگیری‌های خشونت‌آمیز در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه وارد صد و سی و یکمین روز خود شده است.

رژیم صهیونیستی در حال زمینه‌چینی برای یورش به «رفح» است و در همین راستا، «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش این رژیم عصر یکشنبه اعلام کرد که طرح حمله زمینی به رفح را تایید کرده است.

رفح در حال حاضر میزبان بیش از نیمی از جمعیت غزه است که بر اثر جنگ آواره شده‌اند و همچنین مسیر اصلی کمک‌های بشردوستانه به حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که نیاز مبرمی به این کمک‌ها دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی با آغاز حملات به شمال نوار غزه مدعی شد جنوب این منطقه تحت محاصره امن است و ساکنان شمال می‌توانند به این منطقه بروند، اما با ادامه جنگ حملات زمینی و هوایی را نیز به جنوب نوار غزه و به‌ویژه خان‌یونس انجام داد تا بار دیگر آواره‌های فلسطینی را آواره کند.

این آوارگان پس از حملات به خان‌یونس در حال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و رژیم صهیونیستی درصدد کوچاندن اجباری آن‌ها به خارج سرزمین‌های فلسطین است. در همین رابطه، اخیراً «فولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل این تهدید‌های مقامات رژیم صهیونیستی را نگران‌کننده ارزیابی کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین