کد خبر: ۸۹۲۸۴۴
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹

ترامپ از روی عمد نام‌ها را اشتباه تلفظ می‌کند!

دونالد ترامپ، از نامزد‌های جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا روز چهارشنبه گفت که کار‌های اخیرش در اختلاط اسامی «عمدی» بوده است.
ترامپ از روی عمد نام‌ها را اشتباه تلفظ می‌کند!
آفتاب‌‌نیوز :

او ماه گذشته در جریان یکی از سخنرانی‌هایش نام نیکی هیلی (آخرین رقیب باقی‌مانده خود برای نامزدی از سوی جمهوری‌خواهان) را با نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا اشتباه گرفت و در جایی دیگر نیز گفت که باراک اوباما، رئیس‌جمهور دموکرات سابق، هنوز بر سر کار است.

به گزارش یورونیوز، ترامپ روز چهارشنبه در یک گردهمایی در کارولینای جنوبی در توجیه این کار خود گفت: «من عمداً نام‌هایی را مطرح کردم و آن‌ها گفتند که پلوسی را از نیکی تشخیص نمی‌دهم.»

او همچنین گفت که نامیدن اوباما به عنوان رئیس جمهور فعلی، در واقع یک «کنایه» بوده است و نه یک گاف و تاکید کرد که «من سخنران خوبی هستم».

این سخنان در حالی بیان شده که از هفته گذشته که گزارش رابرت هور، بازپرس ویژه درباره جو بایدن منتشر شده و او اعلام کرده که جو بایدن ۸۱ ساله دارای «حافظه ضعیفی» است، موضوع سن و صلاحیت ذهنی، در خط مقدم کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ ایالات متحده قرار گرفته است.

در گزارش رابرت هور آمده است که بایدن فراموش کرده چه زمانی معاون رئیس‌جمهور آمریکا بوده یا اینکه چه زمانی پسرش «بو بایدن» درگذشته است.

با این وجود متحدان بایدن نیز سکوت نکرده‌اند و بار‌ها به اشتباهات ترامپ از جمله اقدام او در مخلوط کردن نام هیلی و پلوسی و اظهاراتش درباره باراک اوباما اشاره کردند.

نیکی هیلی ۵۲ ساله نیز خواستار آن شده که از آن دسته از نامزد‌های ریاست‌جمهوری که بالای ۷۵ سال سن دارند، از جمله بایدن و ترامپ، تست‌های توانایی ذهنی گرفته شود.

نتایج نظرسنجی رویترز/ایپسوس که روز سه‌شنبه منتشر شد نیز حاکی از آن است که حدود ۷۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۷۱ درصد از دموکرات‌ها) فکر می‌کنند که بایدن برای کار در دولت «خیلی پیر» است.

در این نظرسنجی ترامپ با توجه به سنش، کمتر از بایدن هدف شک و تردید رأی دهندگان قرار گرفته بود و تنها ۵۳ درصد از پاسخ دهندگان او را برای کار‌های دولتی «خیلی مسن» دانستند.

جو بایدن اخیراً نام رهبران جهان از جمله فرانسوا میتران، رئیس‌جمهور سابق فرانسه و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور کنونی این کشور را جابجا گفت.

نیکی هیلی در روز‌های اخیر به دلیل اظهارات قبلی ترامپ که کهنه سربازان را تحقیر کرده بود، به او تاخت. ترامپ حتی هفته گذشته مایکل هیلی، شوهر نیکی هیلی را که به عنوان سرپرست در گارد ملی ارتش حضور دارد، مورد تمسخر قرار داد.

ترامپ نیز در جریان سخنرانی روز چهارشنبه پس از توجیه اشتباهاتش در مخلوط کردن نام‌ها، تاکید کرد که ارتش آمریکا را «دوست دارد».

ترامپ پس از پیروزی در ایالت‌های آیووا، نیوهمپشایر و نوادا به مرحله نامزدی از سوی جمهوری‌خواهان نزدیک شده است.

نیکی هیلی نیز اگرچه در نظرسنجی‌ها به شدت از ترامپ عقب است، اما همچنان از کناره گیری از این رقابت خودداری می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین