کد خبر: ۸۹۲۸۴۸
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۴
خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص در کدال خبر داد

ایران خودرو از برنامه فروش خود در سال ۱۴۰۳ رونمایی کرد

ایران خودرو سال آینده تولید حدود ۶۱۶ هزار دستگاه خودروی سواری را در برنامه دارد. البته این خودروساز طبق معمول در اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان بورس به شفاف مشخص نکرده که قرار است در سال آینده چه تیراژی برای تولید تارا و هایما در نظر گرفته است.
ایران خودرو از برنامه فروش خود در سال ۱۴۰۳ رونمایی کرد
آفتاب‌‌نیوز :

این خودروساز برای سال جاری هدف گذاری کرده بود تا ۷۲۵ هزار دستگاه خودروی سواری را در خطوط تولید خود تکمیل کند، اما تولید محقق شده این خودروساز تا پایان آذر ۱۴۰۲ به همراه برآورد صورت گرفته برای تولید خودروی سواری تا در فصل زمستان امسال در مجموع از تولید حول و حوش ۵۵۴ هزار و ۳۰۰ دستگاهی حکایت می‌کند. البته این تیراژ تولید همانند برنامه تولید سال آینده منهای هدف گذاری تولید برای تارا و هایما است، اما بعید است ایران خودرویی قصد داشتند تا امسال نزدیک ۱۷۱ هزار دستگاه انواع هایما و تارا را در خطوط تولید خود تکمیل کنند؛ بنابراین آنچه مدیرعامل ایران خودرو برای سال جاری در بخش تولید خودروی سواری هدف گذاری کرده بود با واقعیت تولید این خودروساز همخوان نبوده است.

پیش بینی می‌شود آبی‌های جاده مخصوص در هدف گذاری تولید سال آینده برای تولید حدود ۶۱۶ هزار دستگاهی (منهای تیراژ تارا و هایما که مشخص نشده) با چالش مواجه شده و طبق معمول نتوانند هدف گذاری خود را محقق کنند.

همین اتفاق در تیراژ فروش هم احتمالن گریبان ایران خودرویی‌ها را خواهد گرفت. ایران خودرو در پایان فصل پاییز به علاوه برآوردی که از فروش فصل زمستان خود به جز تیراژ فروش تارا و هایما در صورت‌های مالی خود تا پایان ۲۹ اسفند سال جاری درج کرده قرار است حول و حوش ۵۵۸ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع محصولات خود به جز تارا و هایما را برای متقاضیان فاکتور کند.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص در برنامه دارد سال آینده تیراژ فروش خود را به جز هایما و تارا برای سایر محصولات خود به تیراژ ۶۱۷ هزار دستگاهی برساند؛ بنابراین ایران خودرویی‌ها در تولید و فروش سال آینده به نسبت آنچه در سال جاری تا پایان آذر ۱۴۰۲ محقق شده به علاوه آنچه برآورد کردند برای سه ماهه پایانی امسال نهایی کنند، رشد نزدیک به ۱۱ درصدی را رقم بزنند.

نکته جالب این است که این رشد تولید و فروش در حالی در تیررس ایران خودرو قرار گرفته که تولید و عرضه محصولات خانواده پژو با افت همراه خواهد بود.

مدیران ایران خودرو قصد دارند سال آینده تیراژ تولید و فروش اعضای خانواده پژو را کاهش دهند این در حالیست که در ادوار گذشته برای رشد تولید و فروش خود حساب ویژه‌ای روی محصولات تولیدی خود با برند پژو باز می‌کردند.

بابد منتظر ماند و دید دو دو تا چهارتای ایزان خودرویی‌ها که در سایت کدال این خودروساز منتشر شده در پایان سال جاری و سال ۱۴۰۳ محقق می‌شود یا اینکه انحراف ایران خودرویی هااز هدف گذاری‌های خود برای تولید و فروش بیشتر می‌شود

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین