کد خبر: ۸۹۲۹۳۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
قصد داریم در مرزهایمان انسداد انجام دهیم؛ هیچکس هم نمی‌تواند اعتراض داشته باشد

واکنش مقام ارتش ایران به اظهارات سخنگوی طالبان: نمی‌توانید برای ما تعیین تکلیف کنید

 فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: می‌خواهیم در مرزهایمان انسداد انجام دهیم و این کار ظلم به کشور‌های همسایه نیست، چرا که در تمام کشور‌ها متداول است.
واکنش مقام ارتش ایران به اظهارات سخنگوی طالبان: نمی‌توانید برای ما تعیین تکلیف کنید
آفتاب‌‌نیوز :

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه نخستین آئین بزرگداشت خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان مدافع حرم نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران پیرامون سخنان سخنگوی طالبان، گفت: همه کسانی که در جغرافیای مرزی با ما همسایه هستند ما به حسن همجواری همیشه احترام گذاشته و احترام می‌گذاریم و هیچ زمانی جمهوری اسلامی قصد تهدید، تعدی، تجاوز و تصرف یک وجب از خاک و سرزمین کشور‌های همسایه نداشته و ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاً در استراتژی و راهبرد جمهوری اسلامی تصرف و تجاوز به کشور‌های همسایه نیست گفت:، اما تأمین امنیت پایدار رسالتی است که بر دوش نیرو‌های مسلح است و این امنیت پایدار زمانی با پهپاد یا با دوربین انجام می‌شود و زمانی هم با حضور فیزیکی و با انسداد مرز‌ها صورت می‌گیرد، بنابراین دیگران نمی‌توانند برای ما تعیین تکلیف کنند که قرار است ما در مرزهایمان چه کاری انجام دهیم.

سرتیپ حیدری در ادامه اظهار داشت: اینکه ما می‌خواهیم در مرزهایمان امنیت ایجاد کنیم تشخیص نظام مقدس جمهوری اسلامی است که چگونه می‌خواهد این کار را انجام دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: می‌خواهیم در مرزهایمان انسداد انجام دهیم و مبادرت به این کار هم داریم و این کار ظلم به کشور‌های همسایه نیست، چرا که در تمام کشور‌ها متداول است که با اختیار و طرح و برنامه خود انسداد مرز ایجاد می‌کنند و هیچکس هم نمی‌تواند اعتراض داشته باشد که چرا شما در نزدیکی مرز ما این کار را انجام می‌دهید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۷
0
30
کار به جایی رسیده که ...ها برایمان تعیین تکلیف میکنند
ناشناس
|
Oman
|
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۷
0
30
خیلی هم عالی، این همسایه بی قرار را همچنین توجیه کنید که دیوار مرزی هم‌که سهوا دو کیلومتر داخل خاک ایران ساخته شده نیز به مثابه نقطه صفر مرزی نیست و ایشان نمی توانند پاسگاه مرزی پشت آن در داخل خاک عزیز ایران داشته باشند. این دیوار باید دوکیلومتر جلوتر به نقطه صفر مرزی باز گردد.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین