کد خبر: ۸۹۳۳۷۲
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳

منصور حقیقت‌پور: دوستان ما را در کل کشور قلع و قمع کردند

«ما بی‌جناحیم. دوستان ما را در کل کشور قلع و قمع کردند. فقط ۱۵۰ نفر در کل کشور تایید شدند. لیستی نداریم با چه کسانی در لیست قرار بگیریم؟»
منصور حقیقت‌پور: دوستان ما را در کل کشور قلع و قمع کردند
آفتاب‌‌نیوز :

بعد از گمانه‌زنی‌ها و تایید و تکذیب اصلاح‌طلبان درباره انتشار یا عدم انتشار لیست در تهران، اسامی از لیستی به نام «صدای ملت» با سرلیستی علی مطهری منتشر شد که نگاهی به برخی اعضای حاضر در این لیست نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان میانه‌رو، اعتدالی‌ها و برخی از نمایندگان ادوار مجلس در اجماعی این لیست را منتشر کردند.

از جمله افراد حاضر در این لیست پروین داداندیش رئیس سازمان زنان حزب اعتدال و توسعه و همسر محمود واعظی، رضا امیدوارتجریشی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، منصور حقیقت‌پور نماینده مجلس نهم و از نزدیکان لاریجانی و سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش‌و‌پرورش دولت روحانی به چشم می‌خورد. تا اینجا البته حضور برخی افراد در لیست منتشر شده قطعی نیست و احتمال تغییر نام‌ها وجود دارد. اما اسامی منتشرشده تقریبا شاخص‌ترین چهره‌های لیست صدای ملت هستند.

برمبنای کسب اطلاع خبرنگار «فرهیختگان»، اصلاح‌طلبان میانه‌رو و اعتدالی‌ها به جز لیست صدای ملت لیستی منتشر نخواهند کرد و تنها از لیست صدای ملت حمایت خواهند کرد.

اگرچه همچنان روی این موضوع تاکید می‌شود که لیست منتشرشده لیست مطهری است و از جانب حزبی منتشر نشده، اما با توجه به حضور افرادی از احزابی مثل اعتماد ملی، ندای ایرانیان، اعتدال و توسعه به نظر می‌رسد این استراتژی اصلاح‌طلبان برای جلوگیری از بیشتر شدن اختلافات با جبهه اصلاحات و حرکت علنی مقابل کنش انتخاباتی جبهه اصلاحات در انتخابات صورت گرفته است تا درواقع اصلاح‌طلبان هم در انتخابات حضور پیدا کرده باشند هم علنا لیست مشخصی از جانب خود منتشر نکرده باشند.

با این همه همچنان رایزنی‌ها برای قراردادن نام‌ها و افراد در لیست صدای ملت ادامه دارد و اعضا نیز هنوز به‌طور مشخص از برنامه‌ریزی‌ها و وعده‌های این لیست برای انتخابات مجلس خبر ندادند.

منصور حقیقت‌پور: اگر قالیباف هم من را در لیست بگذارد استقبال می‌کنم
منصور حقیقت‌پور ازجمله افراد نزدیک به لاریجانی است که در لیست صدای ملت نام او دیده می‌شود. حقیقت‌پور در روز‌های بعد از اعلام نتایج شورای نگهبان روی این گزاره تاکید داشت که با توجه به اینکه افراد زیادی از میان اصلاح‌طلبان، نمایندگان ادوار و اعتدالی‌ها ردصلاحیت شدند امکان انتشار لیست ندارد.

او در گفت‌وگویی که با ما داشت درباره حضور خود در لیست صدای ملت به سرلیستی مطهری گفت: «اگر قالیباف هم من را در لیست‌شان قراردهند، می‌آیم و مخالفتی نمی‌کنم. مطهری محبت کردند که من را در لیست گذاشتند. اگر از جبهه پایداری هم من را در لیست قرار دهند تشکر می‌کنم. اینکه آدم را در لیست بگذارند که بد نیست. مطهری این کار را از روی احترام و محبت انجام دادند و سازمانی و تشکیلاتی نیست.

تازه معلوم نیست چه بشود با این نرخ مشارکتی که در تهران پیش‌بینی می‌شود انتخابات چنگی به دل نمی‌زند.» حقیقت‌پور درباره اینکه آیا صحبت و مذاکراتی با علی مطهری درباره حضور در این لیست شده است، نیز گفت: «صحبتی با مطهری نداشتم، هنوز لیستی بیرون نیامده و در حد گمانه‌زنی است.

اگر عادل هم ما را در لیست بگذارد محبت کرده، قالیباف در لیست بگذارد، محبت کرده، آقاتهرانی هم در لیست بگذارد، محبت کرده، مخالفتی نداریم. این لیست من نیست، من و مطهری در مجلس نهم باهم همکار بودیم، من کمیسیون امنیت بودم. ایشان هم کمیسیون فرهنگی. با یکدیگر در یک کمیسیون هم نبودیم.

خیلی هم مانوس نیستیم. فکر می‌کنم محبتی دارد که می‌خواهد در حق ما این کار را بکند. ما بی‌جناحیم. دوستان ما را در کل کشور قلع و قمع کردند. فقط ۱۵۰ نفر در کل کشور تایید شدند. لیستی نداریم با چه کسانی در لیست قرار بگیریم؟»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین