کد خبر: ۸۹۳۶۹۴
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
صالحی امیری:

عده‌ای از سرمایه اجتماعی ظریف وحشت دارند

صالحی امیری، وزیر دولت سابق در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل مجمع وزیران ادوار از روند تخریب‌ها علیه ظریف انتقاد کرد و نوشت: در جریان غزه، هیچ شخصیت بین المللی به اندازه ظریف نتواست چهره منفور وکودک کش اسرائیل را افشا نماید.
عده‌ای از سرمایه اجتماعی ظریف وحشت دارند
آفتاب‌‌نیوز :

سیدرضا صالحی امیری، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد و رئیس سابق اسناد و کتابخانه ملی ایران، در نامه خطاب به محمدرضا عارف نوشت:

جناب اقای دکترعارف

مدیرعامل محترم مجمع وزیران ادوار

۱- جریان رادیکالیسم درایران خصوصا از سنخ ایدئولوژیک آن تاریخ و تبار طولانی دارد، پس از انقلاب از جریان منحرف فرقان اغاز می‌گردد. (این فرقه معتقد بود برای نجات انقلاب باید موانع آ یعنی شهیدان بهشتی، مطهری، مفتح ومرحوم ایت الله هاشمی و…. را حذف کنند…)

۲-اوج رادیکالیسم در سال ١٣٦٠ توسط جریان کور و خشن منافقین آغاز می‌گردد که از شهادت شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، قدوسی، دستغیب و اشرفی اصفهانی، قاضی طباطبایی تا هزاران ترور و جنایت دیگر را در کارنامه خود ثبت و ضبط کردند.

۳-رفتار‌های افراطی و خشن عده‌ای جوان در قتل زنان بیگناه* *درکرمان، اسیدپاشی به صورت دختران در اصفهان، بهم زدن اجتماعات سیاسی درقم، مشهد و سایر نقاط کشور و ایجاد فضای ترس و ناامنی روانی در جامعه ضرب و شتم دختران جوان و. همه و همه محصول عملکرد عده‌ای رادیکال احساسی، ولی به ظاهر انقلابی، اما با تفکرات خطرناک می‌باشد.

۴_عملکرد این جریانات رادیکال در برخورد با دختران و زنان جامعه به خاطر نوع پوشش و سبک زندگی و یا هردلیل دیگر باعث گریز نسل جوان از اسلام و انقلاب و حتی ایران شده است. (فرار یا مهاجرت ده‌ها هزار ایرانی نخبه، فرهیخته، سلیبرتی، صاحبان سرمایه، اساتید دانشگاه و….. از کشور محصول عملکرد این تفکر می‌باشد) البته واکنش اجتماعی این کژ رفتاری‌ها را در ایام شورش‌های ١٤٠١ در کف خیابان‌ها شاهد بودیم.

۵-عملکرد باند رادیکال و خشن مهدی هاشمی در قهدریجان با ترور مرحوم شمس ابادی و بعد از انقلاب با ایجاد شکاف میان حضرت امام و آیت الله منتظری ضربات وخسارات غیرقابل جبرانی به انقلاب و نظام وارد ساختند.

۶- بتدریج رادیکالسیم از بیرون حاکمیت به درون کادر‌های نظام، دولت ومجلس رسوخ می‌کنند. از افشاگری و افراطی گری‌های داخل مجلس تا بهم زدن اجتماعات، حمله به سفارت عربستان و سایر مراکز سیاسی خارجی تا….. توهین سازماندهی شده به حاج حسن اقا در ایام سالگرد رحلت امام، که به تکدر و نارضایتی رهبری منجر شد، توهین و تخریب بی سابقه و بی وقفه به آیت الله هاشمی، تخریب و توهین مستمر نسبت به آقای خاتمی، تخریب دائمی آقای دکتر روحانی و وزرای دولت ایشان و صد‌ها بلکه هزاران نمونه مشابه دیگر …….

۷- اوج قدرت یابی رادیکالیسم در درون حاکمیت مربوط به دوره آقای احمدی نژاد می‌باشد. (این جریان با انگ زنی، افشاگری و تخریب شکاف و تفرقه گسترده‌ای میان کادر‌ها و رجال سیاسی انقلاب ایجاد کردند و تمام تلاش‌ها و خدمات بزرگان و مدیران نظام از دوران جنگ و جهاد، دوران سازندگی و اصلاحات و اعتدال را تخریب و حتی انکار نمودند. نهایتا با طراحی بحران ۸۸ باعث ظهورشکاف وکینه عمیق دردرون خانواده انقلاب شدند که پیامد‌های ان تاکنون تداوم دارد.

۸-یکی از پایگاه‌های اصلی رادیکالیسم مجلس بوده و هست. (باند کوچک، ولی پرهیاهو و ضدجمهوریت حاضر در مجلس شورای اسلامی)

باکمال تاسف امروز شاهد تهاجم و هتاکی غیراخلاقی به شخصی صدیق، وطن پرست، دیپلمات برجسته، فخر ملت ایران وجهان جناب اقای ظریف بوده وهستیم.

ایشان خارچشم اسرائیل، و امین و صدیق رهبری بودند………تهاجم و تهمت ناجوانمردانه به این سرمایه ملی بدلیل وحشت و نگرانی از سرمایه اجتماعیی کم نظیر ایشان در میان احاد ملت می‌باشد.

در جریان غزه، هیچ شخصیت بین المللی به اندازه اقای ظریف نتواست چهره منفور و کودک کش اسرائیل را افشا نماید.

بی شک عملکرد ناصواب این جریان لکه ننگی در کارنامه نظام بوده و می‌باشد.

این جریان دارای یک سازمان رسانه‌ای مجازی و مکتوب قدرتمند می‌باشند که آتش تهیه لازم برای القای باورپذیری دروغ‌های خود را فراهم می‌نماید.

۱۲-امید می‌رود نظام با یک اراده و تصمیم شجاعانه یکبار برای همیشه شر رادیکالیسم را از سر ملت کوتاه نماید.

از جنابعالی و اعضای مجمع انتظار می‌رود نسبت به دفاع از این سرمایه کم نظیر ملت عکس العمل در خورشأن داشته باشند.

سیدرضا صالحی امیری

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین