کد خبر: ۸۹۶۷۱۷
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
در غزه با وضعیت وحشتناکی روبرو هستیم

انگلیس: اسرائیل مسئول اوضاع انسانی در غزه است / صبر لندن رو به اتمام است

 وزیر امور خارجه انگلیس اعتراف کرد که این رژیم به‌عنوان قدرت اشغالگر، مسئول اوضاع انسانی در غزه است.
انگلیس: اسرائیل مسئول اوضاع انسانی در غزه است / صبر لندن رو به اتمام است
آفتاب‌‌نیوز :

دیوید کامرون طی سخنانی در پارلمان انگلیس گفت: ما در غزه با وضعیت وحشتناکی روبرو هستیم. من چند هفته پیش در مورد خطر تبدیل این وضعیت به قحطی و گسترش بیماری صحبت کردم، اما اکنون در آن نقطه قرار داریم.

وزیر امور خارجه انگلیس با بیان این ادعا که لندن برای تسکین بحران انسانی در غزه به تل‌آویو فشار می‌آورد، نسبت به تشدید اوضاع ابراز نگرانی کرد و گفت: مردم غزه از گرسنگی و بیماری‌های غیرقابل پیشگیری جان می‌دهند. میزان کمک‌هایی که در ماه فوریه به غزه منتقل شد حدود نصف کمک‌هایی بود که در ژانویه ارسال شد.

وی ادامه داد: ما به افزایش دسترسی از طریق مسیر‌های زمینی و دریایی، از جمله بندر اشدود، برای گسترش کمک‌های بشردوستانه نیاز داریم. ما همچنین باید شاهد از سرگیری توزیع برق و آب در شمال و جنوب غزه باشیم.

وزیر امور خارجه انگلیس با بیان اینکه صبر لندن رو به اتمام است، تصریح کرد: اسرائیل به عنوان قدرت اشغالگر مسئول است و [اگر به وظایف خود عمل نکند]عواقبی در پی خواهد داشت.

کامرون هشدار داد که در صورت ممانعت رژیم صهیونیستی اسرائیل با انتقال کمک‌های بشردوستانه به غزه، دیدگاه لندن نسبت به پایبندی تل‌آویو به قوانین بین المللی بشردوستانه تغییر خواهد کرد.

او در حالی این مطلب را بیان کرد که دولت لندن به عنوان یکی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی از برقراری آتش‌بس کامل در این منطقه، به بهانه جسورتر شدن نیرو‌های مقاومت اسلامی فلسطین حمایت نمی‌کند.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس پیشتر شرط لندن برای حمایت از آتش‌بس در غزه را آزادی تمام اسرای اسرائیلی و خروج نیرو‌های حماس عنوان کرده است.

وی گفت: کسی مایل نیست که درگیری‌ها (در غزه) برای لحظه‌ای ادامه پیدا کند. اما برقراری آتش‌بس پایدار، به این معناست که حماس از پرتاب موشک به اسرائیل دست بکشد و تمام اسرا را آزاد کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین