کد خبر: ۸۹۶۷۹۳
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۹

کلاهبردار وام‌های قرض‌الحسنه در فارس به دام پلیس افتاد

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که یک میلیارد ریال از شهروند شیرازی کلاهبرداری کرده بود.
کلاهبردار وام‌های قرض‌الحسنه در فارس به دام پلیس افتاد
آفتاب‌‌نیوز :

امیرحسین سلیمانی امروز، ۱۶ اسفندماه با اعلام این خبر بیان کرد: در پی شکایت شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از وی به بهانه دریافت وام، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد در یکی از سایت‌های مجازی با آگهی دریافت وام قرض‌الحسنه از سوی فردی به هویت نامعلوم آشنا شده و با اعتماد بی‌جا، غافل از نیات شوم این مجرم، برای دریافت وام قرض الحسنه مبلغ یک میلیارد ریال را به حساب وی طی چندین مرحله واریز و پس از آن فرد آگهی دهنده دیگر پاسخگو تماس‌های من نبود.

رئیس پلیس فتا استان فارس ادامه داد: کارشناسان با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم را شناسایی و با هماهنگی قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.

سلیمانی بیان کرد: فرد مذکور با فریب قربانی به بهانه دریافت وام بدون سپرده‌گذاری و در کمترین زمان ممکن، از قربانی خود پیش پرداخت گرفته و مبلغ اخذ شده را در کارت‌های اجاره‌ای به گردش درآورده تا رد پای خود را مخفی نگه دارد.

وی به شهروندان توصیه کرد: در مواجهه با پیشنهادات دریافت شده در فضای سایبری دقت نظر داشته و لازم به یادآوری است که استعلام دریافت وام توسط بانک‌های عامل بوده و همچنین کاربران گرامی با صیانت از مدارک هویتی خود راه ورود مجرمین به مقاصد کلاهبردارانه و پولشویی را مسدود کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش ارتباطات مردمی) و یا از طریق شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین