کد خبر: ۸۹۶۹۶۹
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹

خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر آمادگی و نظارت کامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای توزیع نوروزی سوخت در کشور گفت: پیش‌بینی می‌کنیم مصرف روزانه بنزین در ایام سفر‌های نوروزی به‌صورت میانگین به بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر برسد.
خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز
آفتاب‌‌نیوز :

جعفر سالاری‌نسب در آئین آغاز اعزام گروه‌های عملیاتی طرح نظارت بر سوخت‌رسانی نوروزی در این باره گفت: با اعزام این گروه‌ها، طرح نظارت بر عرضه نوروزی رسما کلید خورد.

وی با اشاره آغاز سفر‌ها از روز‌های گذشته با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز و حجم بالای این سفر‌ها از آمادگی کامل انبار‌های و مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای توزیع سوخت نوروزی مسافران خبر داد و افزود: با توجه به نیاز مردم برای استفاده بهتر از خدمات جایگاه‌های عرضه سوخت، نظارت جدی بر نحوه توزیع بنزین، تعداد کارت آزاد جایگاه‌ها و نیز رعایت موارد ایمنی جایگاه‌ها در طرح نظارت انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: ۱۰۰ گروه عملیاتی در قالب این طرح به بیش از ۳۷ منطقه و ۲۳۲ ناحیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در سراسر کشور اعزام خواهند شد.

سالاری‌نسب تصریح کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر - ساعت در این طرح مشارکت و فعالیت می‌کنند و گروه‌های عملیاتی ماموریت دارند نحوه توزیع را پایش کنند، این ۱۰۰ گروه در سراسر کشور به بیش از ۴ هزار جایگاه عرضه در سراسر کشور به‌ویژه جایگاه‌های محور‌های مواصلاتی اصلی، ترانزیتی و فرعی اعزام می‌شوند و بر نحوه نظارت سوخت در این محور‌ها نظارت کامل دارند.

بدایاس گزارش وزارت نفت، وی با اشاره به اینکه طرح نظارت بر عرضه نوروزی سوخت تا ۱۵ فروردین ماه به‌صورت شبانه‌روزی ادامه خواهد یافت، گفت: این نظارت در همه ایام سال وجود دارد، اما در ایام نوروز به صورت ویژه و شبانه‌روزی انجام خواهد شد.

پیش‌بینی توزیع میانگین روزانه بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین در ایام سفر‌های نوروزی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره مقدار مصرف بنزین در کشور اعلام کرد: میانگین مصرف بنزین هم‌اکنون ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است که پیش‌بینی می‌کنیم در این روز‌ها به بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر برسد.

الاری‌نسب افزود: در روز‌های گذشته با توجه به آغاز سفر‌های نوروزی، رقم مصرف ۱۳۳ میلیون لیتر بنزین در یک روز ثبت شده است.

کارت آزاد جایگاه‌داران به مقدار کافی در جایگاه‌ها وجود دارد

وی همچنین از در اختیار گذاشتن کارت آزاد جایگاه‌داران به مقدا کافی در جایگاه‌های سراسر کشور به‌ویژه محور‌های مواصلاتی پرتردد خبر داد و گفت: به میزان کافی کارت آزاد به مناطق ارسال شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و مسافران می‌توانند در صورت نیاز از کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران برای دریافت سوخت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: مردم می‌توانند از سهمیه یارانه‌ای و آزاد کارت سوخت خود استفاده کنند و مابه‌التفاوت موردنیاز سوخت را از جایگاه‌داران دریافت کنند، اما خواهش و تاکید ما این است که مردم در سفر کارت‌های شخصی خود را همراه داشته باشند، مصرف خود را مدیریت و از کارت‌های سوخت شخصی خود استفاده کنند.

آمادگی کامل کاروان زمینی، هوایی و دریایی توزیع فرآورده کشور

سالاری‌نسب همچنین با اشاره به سرمای ماندگار دو هفته اخیر گفت: در ایام پربارش زمستان امسال، سوخت نیروگاه‌های کشور را به‌طور کامل تامین کردیم و خوشبختانه قطعی برق در کشور نداشتیم، افزون بر آن در صورت پایداری سرما در ایام نوروز کمبودی در این زمینه وجود ندارد و تمهید‌های لازم برای ادامه سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها اندیشیده شده است.

وی افزود: بیش از ۱۰ هزار نفتکش در این روز‌ها فعال هستند تا سوخت را به‌صورت مناسب در بخش‌های صنعتی و خانگی و خودرویی کشور توزیع کنند؛ همه کاروان حمل ما از نفتکش‌ها، کشتی‌ها، ریل و ... در آمادگی کامل به‌سر می‌برند و تلاش می‌کنند در بخش تامین نفت‌گاز، بنزین و سوخت هوایی کشور مشکلی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر تامین کامل سوخت هوایی موردنیاز واحد‌های سوختگیری برای تامین سوخت موردنیاز پرواز‌های نوروزی بیان کرد: از همه همکاران خود در عملیات شرکت ملی پخش، سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها و نیز رانندگان نفتکش، متصدیان جایگاه‌ها در همه مناطق، نواحی، ستاد شرکت ملی پخش و جایگاه‌ها که در این عملیات بزرگ نقش ایفا می‌کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین