کد خبر: ۸۹۷۴۹۶
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴

قهرمانی فیروزپور و معصومی در جام یاشاردوغو/ یزدانی به مدال برنز رسید

امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلای رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو رسیدند و امیرمحمد یزدانی نیز صاحب مدال برنز شد.
قهرمانی فیروزپور و معصومی در جام یاشاردوغو/ یزدانی به مدال برنز رسید
آفتاب‌‌نیوز :

در پایان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی آزاد جام یاشاردوغو، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید. رضا مومنی و رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا مومنی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل داورن امیرخان از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دوربعد با نتیجه ۸ بر ۴ زانابازار زاندانبود از مغولستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. مومنی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل ماسانوسوکه اونو از ژاپن مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. مومنی در این گروه با نتیجه ۶ بر یک مغلوب تایربک ژوماشبک اولو از قرقیزستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

رضا اطری، دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۱ و ضربه فنی وینچنزو پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر صفر از سد سابان کیزیلت از ترکیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. اطری در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ استیون لارکینگ از آمریکا را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر مقابل اونو از ژاپن مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. اطری در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب  تایربک ژوماشبک اولو از قرقیزستان شد و با ارائه نمایشی ضعیف در نهایت در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل محمدعلی عموزاد دیگر نماینده کشورمان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر ادوارد شیتس از آمریکا را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ مقابل انس اوشلو از ترکیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب تولگا تومور اوچیر از مغولستان شد و به دیدار رده بندی رفت. یزدانی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۱ بر ۲ مقابل بشیر خانیف از آذربایجان به برتری دست یافت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر دامجین باتزول از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر ۲ عبدالجلیل شعبان اف از آذربایجان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروز پور در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر مقابل موحامد گیمری از ترکیه به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۱ بر ۱ آندریان گروسول از مولداوی را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم محمدرضا لطفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال های نقره و برنز جهان از مغولستان مغلوب و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. لطفی در این گروه مقابل نیکا برولاوا از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با ضربه فنی مقابل شامیل شریپوف از بحرین مغلوب و پنجم شد. امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر اوکتای جیفتجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل سولومون ماناشویلی از گرجستان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر هاکان بویوکجینگیل از ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. معصومی در دیدار پایانی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل لخاگواگرل مونختور به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین