کد خبر: ۸۹۷۶۲۰
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶

پروازهای مسافری به سوریه متوقف شد

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل شرایط خاص کشور سوریه پرواز‌های مسافری به آن متوقف شده‌است
پروازهای مسافری به سوریه متوقف شد
آفتاب‌‌نیوز :

محمد محمدی‌بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با ایلنا درباره توافقات پروازی با کشور عمان اظهار داشت: در توافقنامه اخیر با کشور عمان حق بهره برداری از آزادی پنجم و هفتم در حوزه حمل و نقل بار برای دو طرف ایرانی و عمانی مورد توافق قرار گرفت. طبق قوانین با اختیار رییس سازمان هواپیمایی کشوری درباره آزادی پنجم و هفتم تصمیم‌گیری می‌شود و در توافق با عمان، این اجازه داده شده است که از مبدا از کشور خودشان به مقصد ایران و یک مقصد دوم که پروازی در آن مسیر نداریم، پرواز داشته باشند. برای مثال در یکی از کشور‌های اروپایی یا برخی از کشور‌ها که در آن مسیر پرواز نداریم، آن شرکت هواپیمایی در مسیر اول از مبدا از کشور خودش به کشور ما و در مسیر بعدی به کشور ثالث می‌تواند مسافر را جابه جا کند.

وی ادامه داد: البته این موضوع جدیدی نیست و در ایام اربعین این اجازه به پاکستان داده شد که از کراچی یا لاهور پروازی به مشهد و از مشهد پرواز به نجف داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: البته با عمان هنوز مسیر مشخصی توافق نشده، اما قرار بر این شده این اجازه به دو طرف داده شود و مسیر‌هایی که شرکت‌های معینه اعلام می‌کنند، مورد بررسی قرار بگیرد تا برای دو فصل پروازی به طور آزمایشی این توافقات به اجرا برسد و هر مسیری که پیشهاد شود بررسی کارشناسی خواهد شد بعد از آن تاییدیه‌ها صادر می‌شوند. 

محمدی‌بخش همچنین درباره آخرین وضعیت پرواز‌های مسافری بین ایران و سوریه، گفت: برنامه دو کشور این بود که ۵۰ هزار زائر را در سال به سوریه جابه جا کنیم و شرکت‌های معینه دو طرف هم مشخص شدند و مدتی هم پرواز‌ها برقرار شد، اما در حال حاضر به دلیل شرایط خاص کشور سوریه پرواز‌های مسافری به سوریه متوقف شده‌است. بعد از اعلام وزارت امور خارجه، این پرواز‌ها به حالت عادی برمی‌گردند البته در حال حاضر پرواز‌های موردی به سوریه انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین