کد خبر: ۸۹۸۸۵۳
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸

مهاجم در تراکتور، مدافع در پرسپولیس!

ماجرای ورود یحیی گل محمدی به سطح اول فوتبال ایران داستانی خواندنی است.
مهاجم در تراکتور، مدافع در پرسپولیس!
آفتاب‌‌نیوز :

یحیی گل‌محمدی چهره مشهور فوتبال ایران است که نامش با پرسپولیس عجین شده، اما او برای رسیدن به قلب دفاع پرسپولیس مسیر طولانی را پیموده است.

او در ویژه برنامه آنتن درباره ظهورش در فوتبال ایران توضیح داد: من فوتبالم را از شهرستان محمودآباد شروع کردم و آنجا دو تیم بودند که مثل پرسپولیس و استقلال با هم کری داشتند. در آن شهر یک تیم خزر محمودآباد بود که مثل پرسپولیس بود و آن یکی تیم هم هما بود. آرزوی همه جوان‌های محمودآباد این بود که در این دو تیم بازی کنند.

جالب اینکه او در ابتدا مدافع نبوده است: در آن مقطع من فوروارد بازی می‌کردم و اولین مربی‌ای که خیلی به من اعتماد کرد، آقای علی رنجبر بود که خیلی مربی خوب و سختگیری بود که خیلی به من فرصت داد تا بتوانم در تیم خطر محمودآباد بازی کنم. پس از آن که بالاتر آمدم، به عنوان یکی از بازیکنان جوانان مازندان انتخاب شدم و قهرمان شدیم. آنجا مربی‌مان خدابیامرز محمدحسین سادات بود که فوت کردند. ایشان بازیکنان زیادی را به فوتبال عرضه کردند.

گل محمدی در مورد نحوه معرفی به فوتبال ایران گفت: هم بحث کیفیت است و هم بحث رقابت. در آن مقطع من خوش شانس هم بودم. بازیکنان انقدر زیاد بودند و کیفیت خوبی داشتند که بالا آمدن سخت بود و اگر مربیانی نبودند که اعتماد کنند، این اتفاق رخ نمی‌داد. من از منتخب مازندان به واسطه اینکه آقای سادات به تراکتور رفتند، نیم فصل تراکتور بازی کردم. آن زمان لیگ قدس بود.

وی افزود: زمانی که پورا بودم و مربی‌مان احمد آقا خداداد بود، به دفاع رفتم. ایشان گفت فیزیک خوبی داری و سر خوب می‌زنی. فکر می‌کنم یکی از دفاع‌هایمان هم مصدوم بود و به دفاع رفتم و ماندم. خودم هم دوست داشتم دفاع وسط بازی کنم. با توجه به اینکه بازیخوانی‌ام هم خوب بود، احساس می‌کردم آنجا فضای بهتری دارم. بازی در پست فوروارد خیلی سخت بود و به نظرم اگر اصرار می‌کردم که در آن پست بازی کنم، قطعا به جایی نمی‌رسیدم، چون به نسلی هم خورده بودیم که فوروارد‌های فوق‌العاده‌ای مثل علی دایی و فرشاد پیوس و ... داشتیم.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین