کد خبر: ۸۹۹۴۴۳
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸

با کارت چقدر می توانید خرید کنید؟

با تصمیم بانک مرکزی و در راستای مصوبات شورای پول و اعتبار، سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیارد ریال، به دو میلیارد ریال افزایش می‌یابد.
با کارت چقدر می توانید خرید کنید؟
آفتاب‌‌نیوز :

طبق اعلام بانک مرکزی، این اقدام پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی می‌شود.

با استناد به ماده (۱۷) آخرین ویرایش «دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی» اشخاص، مصوب یک‌هزار و سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ شورای پول و اعتبار، هیئت عامل بانک مرکزی در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۷، آستانه‌های مقرر در دستورالعمل مزبور را به شرح زیر بروز رسانی کرد.

الف) سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیارد ریال، به دو میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

ب) همچنین هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از همه حساب‌های خود در هر موسسه اعتباری، روزانه مبلغ ۲ میلیارد ریال را به‌صورت غیرحضوری برداشت کند، این آستانه پیش‌تر معادل یک میلیارد ریال تعیین شده بود.

بر همین اساس، مشتریان حقیقی که متقاضی برداشت مبالغ بیش از دو میلیارد ریال از حساب‌های خود هستند، مجاز خواهند بود تا سقف چهار میلیارد ریال از حساب را به‌صورت حضوری از طریق شعب بانکی برداشت کرده و برداشت مبالغ بالاتر از چهار میلیارد ریال نیز صرفاً به‌صورت حضوری از طریق شعب بانکی و پس از ارائه مدارک مثبته مجاز خواهد بود.

بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور موظفند سایر ضوابط و الزامات مربوطه از جمله مقررات مبارزه با پولشویی را به نحو مطلوب رعایت و از حسن اجرای همه مقررات مترتبه از سوی شعب بانکی اطمینان حاصل کند.

همه آستانه‌های اشاره شده مزبور پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین