کد خبر: ۹۰۰۲۶۷
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۴
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خبر داد

هشدار سیلاب در ارتفاعات شمال تهران/مسافران از رود دره‌ها فاصله بگیرند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش‌های شدید طی دو روز آینده نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات استان هشدار داد و گفت: مسافران نوروزی از مسیل‌ها، رودخانه‌ها و روددره‌ها فاصله بگیرند.
هشدار سیلاب در ارتفاعات شمال تهران/مسافران از رود دره‌ها فاصله بگیرند
آفتاب‌‌نیوز :

حامد یزدی مهر، پیش از ظهر یکشنبه از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمال تهران، خبر داد. 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود(ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند. 

یزدی مهر در خصوص آبگرفتگی معابر و لغزندگی محورها و خطر ریزش بهمن هشدار داد و افزود: از مردم می خواهیم در صورت عدم ضرورت از سفر به محورهای کوهستانی خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما از صحت گرمایش خودرو و  تجهیزات زمستانی اطمینان داشته باشند.

وی در خصوص عدم صعود به ارتفاعات پایتخت نیز هشدار داد و اظهارکرد: طی دو روز آینده طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش برف و باران و تگرگ، وقوع مه و رعد و برق محتمل است، لذا از مردم، مسافران نوروزی و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین