کد خبر: ۹۰۱۱۱
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران به مناسبت پانزدهم خرداد و رحلت معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب در این بیانیه آمده است: 

«نیمه دوم خردادماه تداعی‌گر خاطره رهبر و معمار بزرگ انقلاب، احیاگر اسلام ناب محمدی و حکیم فرزانه و عارف و سیاستمداری است که نه تنها ایران اسلامی بلکه همه مسلمانان و انسان‌های آزاداندیش و حقیقت‌جوی عالم به نحوی مدیون اندیشه عالمانه و تدبیر روشنگران ایشان هستند. هدف اصلی و حرکت ایشان احیای اسلام و ارزش‌های دینی در جامعه بود. جامعه‌ای که سالیان سال در زیر سلطه و اقتدار صاحب زر و زور قرار داشت».

در ادامه این بیانیه آمده است: «در واقع انقلاب اسلامی موجد و خالق یک فضای گفتمانی بود، فضایی که در آن عنصر معنویت و دین‌محوری، وجه غالب بود. امام خمینی(ره) توانستند تئوری جدیدی را در مدل مردم‌سالاری دینی تحت عنوان نظریه ولایت فقیه و در قالب نظام جمهوری اسلامی به دنیا معرفی کنند».

این بیانیه می‌افزاید: «جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران ضمن تاکید بر لزوم پاسداشت و تبیین افکار و اندیشه‌های امام خمینی(ره) و یادآوری دیدگاه حکیمانه ایشان مبنی بر حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی بیان می‌دارد: 

1- جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران در بیستمین سالگرد عروج ملکوتی رهبر فقید انقلاب ضمن تجدید میثاق با آرمان‌ها و اهداف امام راحل، پاسداری از تفکر و اندیشه امام خمینی(ره) که در قالب میراث بزرگ و گرانسنگ با تکیه بر معنویت، آزادی و عدالت و پیشرفت در تاریخ ملت ایران ماندگار شده را وظیفه اساسی خود دانسته و بر آن تاکید می‌ورزد.

2- جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران با ابراز نگرانی از هرگونه انحراف از اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه های دینی، سیاسی و فرهنگی، سه مقوله تحجر، سکولاریسم و التقاط را از آفت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و تاکید دارد که رسانه‌های جمعی و مراکز پژوهشی و دانشگاهی و اندیشمندان، حوزه‌های علمیه اسلام ناب محمدی را از منظر امام خمینی(ره) تبیین و ارایه دهند.

3- جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران بر این باور است که امام خمینی(ره) در عرصه داخلی وجود پیوند عمیق دموکراسی و دینداری را اثبات کرد و در عرصه خارجی نیز به نفی نظام سلطه جهانی پرداخت. در وضعیت فعلی نیز اهداف و آرمان‌های ایشان قوام‌بخش وحدت ملی و انسجام اسلامی است.

4- جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید و آشنایی با افکار و اندیشه‌های امام راحل را لازمه پویایی و بالندگی جامعه می‌داند و تاکید دارد که انتقال این ارزش‌های ماندگار از طریق نهادهای دینی و آموزشی یعنی حوزه‌های علمیه و مراکز دانشگاهی با ابزارهای مختلف فرهنگی(رسانه ملی- مطبوعات) به شکل جدی‌تری مورد اهتمام قرار گیرد.

5- دانشگاه به تعبیر آن پیر فرزانه مبداء همه تحولات است. جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران وظیفه خود می‌داند ضمن اهتمام به این امر مهم در راستای بهسازی، تقویت و تحکیم این الگو اهتمام نماید.

6- جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران بر این باور است، اگر همه جریانات سیاسی رای ملت را مثل تعبیر حضرت امام(ره) که فرمود«میزان رای ملت است»، نصب‌العین برنامه‌های خویش قرار دهند و براساس آن با منتخبین خود تعامل داشته باشند بستر لازم برای مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم فراهم خواهد شد».

در پایان این بیانیه آمده است: «جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران ضمن بیعت مجدد با آرمان های امام(ره) سیره ایشان را بهترین الگو برای جامعه دانسته و از آحاد مردم برای حضور در مراسم بیستمین سالگرد رحلت معمار بزرگ انقلاب دعوت می‌کند».
 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین