کد خبر: ۹۰۱۲۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۵
رهبری در پیاده کردن قانون همیشه جلوتر از همه مردم هستند

کوثری: از نظر جمهوریت در دنیا اول هستیم/ اروپا و آمریکا از ما عقب افتاده‌اند!

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: به لطف خدا از نظر جمهوریت هم اگر بگوییم در دنیا اول هستیم، اغراق نکردیم. در مورد این ادعای جمهوریت که اروپا و آمریکا داشتند می‌خواهم محکم بگویم که از ما در این مسئله عقب افتادند.
کوثری: از نظر جمهوریت در دنیا اول هستیم/ اروپا و آمریکا از ما عقب افتاده‌اند!
آفتاب‌‌نیوز :

اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به فرارسیدن دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی از نظر شما تا چه اندازه جمهوریت مدنظر مردم در سال ۵۸ عملی شده است، گفت: در اصل باید بگوییم وقتی انقلاب به پیروزی رسید، بعد از انقلاب آمدیم جمهوریت و آن خط‌مشی سیاسی نظام که برخاسته از متن اسلام است را توأمان با حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل دادیم. به لطف خدا از نظر جمهوریت هم اگر بگوییم در دنیا اول هستیم، اغراق نکردیم. به خاطر اینکه بدون استثنا در مدت ۴۵ سال اگر یک سال هم انتخابات نبوده، سال بعد از آن دو تا سه انتخابات انجام شده و این انتخابات‌ها هم توسط خود مردم انجام شده است.

وی افزودد در انتخابات رباست‌جمهوری هر کدام از افراد مانند شهید رجایی و حضرت آقا و بعد از آن بنی‌صدر و آقای خاتمی و چهره‌های دیگر بودند. در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر‌ها و مجلس خبرگان رهبری هم این شکل ادامه داشته است. به لطف خدا آن چیزی که حضرت امام خمینی (ره) دقیقا مطرح کردند، تا به امروز در عمل هم توسط خود امام (ره) و هم مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرده و تداوم داشته و اجرایی شده است. در مورد این ادعای جمهوریت که اروپا و آمریکا داشتند می‌خواهم محکم بگویم که از ما در این مسئله عقب افتادند و در بعد آزادی، رای دادن و انتخابات به لطف خدا جمهوریت اجرا شده و از این به بعد هم ادامه پیدا خواهد کرد و خود مردم هستند که نتیجه را مشخص می‌کنند. 

کوثری در پاسخ به این سوال برای ادامه مسیر و تقویت مولفه‌های اصلی جمهوری اسلامی باید چه رفتاری در پیش گرفته شود، گفت: این مسیر تا به امروز تداوم داشته و از این به بعد هم حتما ادامه خواهد داشت. من این نکته را هم بگویم که همیشه ولایت به معنای واقعی‌اش آن چیزی که اعلام کرده عین همان را هم در عمل پیاده می‌کند. هرچیزی مردم رأی داده‌اند همان تعیین شده است به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری.

وی تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری ما تا به حال نداشتیم که مردم به یک نفر رأی بدهند و رهبری چیز دیگری بگویند. به هیچ وجه چنین چیزی نبوده و قانون فصل‌الخطاب بوده است. در سال ۸۸ که در انتخابات ریاست جمهوری گفتند تقلب شده، حضرت آقا آمدند گفتند کسانی که این ادعا را دارند از راه قانونی وارد شوند. اما فتنه‌گران و فتنه‌هایی که از بیرون و داخل این موضوع را دنبال می‌کردند، باز هم نتوانستند ایرادی به انتخابات بگیرند؛ چراکه خود رهبری در پیاده کردن قانون همیشه جلوتر از همه مردم هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
1
37
جمهوریت یعنی هر کسی با هر تفکری و با هر روش فرهنگی متعارف در دنیا بتواند آزادانه و بدور از تهدید زندگی کند آزادی بیان داشته باشد حق تعیین نوع پوشش خود را داشته باشد و از امکانات یکسان نسبت به کسانی که از روش فرهنگی مورد خواست حکومت تبعیت می کنند برخوردار باشد. حالا مردم خود قضاوت کنند....
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین