کد خبر: ۹۰۱۶۰۷
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۱

دبیر شورای عالی امنیت ملی در قزاقستان چه می گند؟

علی اکبر احمدیان، نماینده مقام رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر به آستانه برای شرکت در اجلاس دبیران شورا‌های امنیت ملی کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های با همتایان خود دیدار‌های دو جانبه‌ای انجام داد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در قزاقستان چه می گند؟
آفتاب‌‌نیوز :

در دیدار احمدیان با همتای قزاقستانی، دو طرف موضوعات گسترده‌ای در همکاری‌های بین دو کشور، از جمله در حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی و دفاعی را مورد بررسی قرار دادند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران همچنین با همتای بلاروس خود در شهر آستانه ملاقات کرد. 

در این ملاقات توافق شد شورا‌های امنیت ملی ایران و بلاروس نقشه‌ی راه و چشم‌انداز همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، و دفاعی را بررسی و ترسیم نمایند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در قزاقستان دیداری دو جانبه با همتای هندی داشت که آقای دوآل در این ملاقات شهادت مستشاران ایرانی را تسلیت گفت.

دو طرف موضوعات مورد علاقه به‌ویژه نهایی کردن قرارداد بندر چابهار و مشارکت هند در مسیر ریلی شمال جنوب را بررسی کردند و قرار است به‌زودی هیأتی از هند برای پی‌گیری توافقات به تهران سفر کند.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در مذاکره با علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در آستانه، حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه را به شدت محکوم کرد.

 دبیر شورای امنیت روسیه این اقدام را مملو از تشدید غیرقابل کنترل تنش دانست و به همکاران ایرانی خود تسلیت گفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین