کد خبر: ۹۰۴۵۷
تعداد نظرات: ۲۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۴۹
به‌دنبال اتهامات اخیر احمدی‌نژاد علیه مقامات عالی نظام مطرح شد؛
قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص مباحث اخیر انتخاباتی نامه مهمی به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ارسال کرد. 

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، در نامه ارسالی دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آمده است:

متن کامل پیام بدین‌شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه

«متأسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای احمدی‌نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه‌چینی‌های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک‌‌های ضدانقلاب در سالهای اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات 84 و انتخابات مجلس ششم ولجن‌‌پراکنی‌های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت و از آنجا که بخشی از این اظهارات قبلاً در رسانه‌های دولتی و آتش تهیه آن در سخنرانی مشهد مقدس مطرح شده، ادعای اینکه مطالب او تحت تأثیر فضای مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ریزی قبلی است، پذیرفتنی نیست و گویا برای تحت‌الشعاع قرادادن گزارشهای مستند و مکرر دیوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن یک میلیارد دلار و ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها می‌باشد و شاید هم رقیب اصلی خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامی می‌داند.

دهها میلیون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازیها و خلافگویی‌هایی بودند که برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامی‌مان را نشانه گرفته بود.

زیر سئوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی بعهده داشته‌اید.

نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

بعد از جریان شوم 14 اسفندماه 1359 با ارشاد امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و جناب‌عالی و اینجانب که در شعارهای مردمی به عنوان «سه یاور خمینی» شناخته شده بودیم، با همراهی نیروهای انقلابی و بخصوص نمایندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوری اسلامی توانستیم در جهت زدودن غبارهای ابهامات و سم‌پاشی‌ها اقدامات مؤثری انجام دهیم و امام راحل درد آشنا با تشکیل گروه حقیقت‌یاب و داور، بخشی از حقایق را آشکار ‌کردند. نتایج آن، آگاهی بیشتر مردم و رسوایی فتنه‌گران و در نهایت نجات کشور از خطری بود که دشمنان استکباری و ضد انقلاب طراحی کرده بودند.

البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.

در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق‌نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسئوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سیما هم خواسته شد که فرصتی در اختیار طرفهای ذیحق براساس مقررات سازمان قرار دهد که از خود دفاع نمایند. گرچه در گذشته به بخشی از این اتهامات پاسخ داده شده و رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، در عمل به اصل 142 قانون اساسی رسماً اعلام پاکی و منزّه بودن خانواده رئیس‌جمهور و حتی کم‌شدن دارایی‌ها در دوران مسئولیت را نمودند، ولی تکرار اتهام تکرار جواب را می‌طلبد.

مع‌الاسف، این دو پیشنهاد خیرخواهانه عملاً پذیرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سکوت‌شان دیدند و بی‌شک جامعه و بخصوص نسل جوان نیازمند اطلاع از حقیقت است. حقیقتی که با اعتبار نظام و همدلی ملت ارتباط جدّی دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنین نامه‌ای نمی‌کردم.

معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سالهای اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی و ضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در دور جدید تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پیش تاکنون دندان روی جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و کشور اندوه خویش را مکتوم می‌د‌ارم و از این جهت هم مورد گلایه بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار می‌گیرم و مهم این است که اینبار این تهمت‌ها توسط رئیس‌جمهور و در رسانه ملی مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌کشی‌های ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختیار مردم و تاریخ قرار خواهد گرفت.

تاریخ گواه است که اکثریت مردم متعهد و انقلابی‌مان کمتر تحت تأثیر خلاف‌گوئیها قرار می‌گیرند و دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و نیز خوب می‌دانید که در جریان انتخابات جاری، تاکنون به خاطر مسئولیت‌های رسمی‌ام در رسانه‌ها مطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریانهای درگیر در انتخابات نگفته‌ام و در موارد ضروری به کلیاتی مبتنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوقها و سلامت انتخابات اکتفا کرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شرکت در انتخابات ندارم.

چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سیاست اینجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدی هم از اینجانب درخواست حمایت نکرده‌اند و اگر هم در جلساتی بهم رسیده باشیم، چیزی جز همان کلیات فوق‌الذکر را از من نشنیده‌اند و اگر حزب یا گروهی در مورد جهت‌گیری در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آیین‌نامه خود عمل کنند و حقیقتاً آنها با تصمیم‌خودشان و همکارانشان در صحنه‌اند و عمل می‌کنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بی‌حرمتی غیرقابل توجیه است.

بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام و خود عوامل دولت در این مورد بزرگ‌نمایی کرده‌اند که هدف بزرگ‌نمایی در آن مناظره روشن شد.

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاهها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت‌ها؛ دروغ‌ها و خلاف‌گوییهای مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست‌ جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیت‌تان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سر چشمه شاید گرفتن به بیل ، چو پر شد نشاید گرفتن به پیل

دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان
اکبر هاشمی رفسنجانی
{$old_album_90457}
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
دورود بر هاشمی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
با سلام
با تشكر از انتشار پيام جناب آقاي رفسنجاني و سخنان پسنديدهء ايشان از مقام عظماي ولايت خواهشمنديم كه چشم فتنه را مانند تمام اين دوران پرافتخار كور نمايند. كساني كه تمامي دوران دفاع مقدس و انقلاب شكوهمندمان را بي پروا به تمسخر مي گيرند. با ژست تدين آب به آسياب تحجر مي ريزند. بيهوده نيست كه اسرائيل آنقدر از سخنان او ذوق زده است. ادبيات سران اين كشور پرگوهر كه مهد شكرستان پارسي است به الفاظ سخيف و ركيك آلوده اند. "در لوله كردن وزير" و " پيچاندن گوش استاندار" و .. تنها مشتي است نمونه خروار.
در اين ايام، روزي نيست كه پيامي و پيامكي از تمسخر انقلاب و نظام و هدايتگران آن بر مبناي سخنان و خط و مشي فكري آقاي احمدي نژاد به دست نرسد. در طي تمام اين سالها اختلاف سليقه ها در نظر و عمل بين مسئولين بوده است ولي هرگز چنين هتاكي و تخريبي در چنين سطح و مقياسي مشاهده نشده بود. اينها سخناني بود كه سي سال دشمنان ما در رسانه هايشان ادعا مي كردند و حال با شنيدن آن از زبان رئيس جمهور ايران ذوق زده اند و به خود مي بالند كه "ديديد كه ما درست مي گفتيم"!. اين روزها اين تخريبها من را به ياد داستان حكمت آموز حضرت سليمان (ع) مي اندازد، آنكه دو زن ادعاي مادري بر طفلي را داشتند و آن پيامبر حكيم دستور به دو نيم كردن كودك براي دو زن داد و آنگاه مادر واقعي با گذشتن از كودك خود مادريش را ثابت كرد. به نظر مي رسد تدريجاً در دامان انقلاب گروهي جديد شكل گرفته اند كه آنچنان در مادري متعصب هستند كه حاظرند تا دو نيم شدن كودك پيش بروند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
نظر آقای هاشمی راجع تائیدات رهبری نسبت به دولت نهم چیست ؟؟؟؟؟!! آیا رهبری را قبول ندارند یادارند!!یک بام و دوهوا که نمی شود؟!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
درود بر خامنه اي و هاشمي ننگ بر احمدي نژاد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
جالبه!!!!!.....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
باز هم درود بر هاشمی

هاشمی هاشمی خدا نگهدار تو
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
به کوری چشم فرصت طلبان

خامنه ای زنده باد هاشمی پاینده باد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
درود بر حقیقت ،مرگ بر ضد انقلاب
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
من از بیگانگان دیگر ننالم
که بامن هرچه کرد این آشناکرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
رهبری همیشه از هر دولتی که روی کار اومده دفاع می کنند . این که دلیل نشد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
درود بر احمدي نژاد و همه ي عدالت خواهان...
اول از همه كه از اين نامه بوي تهديد به مشام مي رسد. بدون سلام نامه را آغاز كردن دور از ادب و شخصيت مي باشد كه هاشمي در اين نامه آن را به منصه ظهور نشانده است.
در ثاني ايشان چه كاره هست كه بخواهد اينگونه با رهبر انقلاب سخن بگويد. البته بنده و خيلي ها مي دانيم كه اين .......... توطئه اي كه برعليه رهبري در دست اقدام بوده به شكست انجاميده. ................................................................اين مردك هماني است كه بني صدر را به زير كشيد و به دنبال آن بود كه احمدي را هم ساقط كند. ولي خوب اين بار بدجور ... شد.
در اين نامه به صراحت بيان داشته كه من و شما (رهبري) با هم آمده ايم و تا اينجا جزو معدود كساني از نسل انقلاب هستيم كه باقي مانده ايم. به روشني نشان از آن است كه اگر قرار باشد كه من هم بروم شما هم مي رويد.
اما به حول و قوه ي الهي چهره ي منافقيني كه از سالها پيش براي برخي مشخص شده بود، براي عموم جامعه عيان شد و آن زهدطلبي اي كه براي قدرت مي ورزيدند كاردستشان داد.
به اميد روزي كه اين ......... در محكمه هاي مردمي محاكمه شوند و به سزاي اعمال ننگينشان برسند....
به اميد آن روز. ...

par@yahoo.com
--------------------------------------------------------------
گروه انتشار آفتاب: بنابر اصرار گروه قلیل هواداران دولت مبنی بر انتشار این‌گونه مطالب به‌عنوان نظر! با عذرخواهی از مردم شریف ایران، با حذف نام شخصیتهای محترمی که از آنها نام می‌برند، این مطالب برای قضاوت مخاطبان آگاه منتشر می‌شود.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
خودکار یادتون نره
با خودکارای خودتون بنویسید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
مرگ بر ضد ولایت فقیه-درود بر هاشمی
در مساجد رای ندهید چون امکان دارد بسیج تقلب کند در مدارس رای دهید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
البته صحبت هاي آقاي هاشمي کاملا صحيح ميباشد
اما سوال اينجاست که اگر آقاي احمدي نژاد از آقاي رفسنجاني انتقاد نمکيرد و اين حرف ها را نمي زد آيا باز هم آقاي هاشمي اين برخورد را ميکرد و اين نامه را مينوشت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
البته صحبت هاي آقاي هاشمي کاملا صحيح ميباشد
اما سوال اينجاست که اگر آقاي احمدي نژاد از آقاي رفسنجاني انتقاد نمکيرد و اين حرف ها را نمي زد آيا باز هم آقاي هاشمي اين برخورد را ميکرد و اين نامه را مينوشت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
مرگ بر ضد ولایت فقیه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
ازکی یه مشت دزدشدندمقام ولایت که توهین به دزدابشه توهین به ولایت دل آقاروخون کردن حالا یه دفعه به فکررهبری افتادند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
مخالف هاشمی مخالف رهبریست
در مدارس رای بدهید
ناشناس
|
TURKEY
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
وزنامه آفتاب خیلی کذاب تشریف دارید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
ای مردم به پاخیزید و تخم نفاق و تفرقه افکنی و دروغ و عوام فریبی را بر چینید و اجازه ندهید عده ای بخاطر رسیدن به قدرت ارزشها را زیر پا نهاده و احساسات هفتاد میلیون ایرانی را ملعبه خویش قرار دهند ..
پس با حضور پای صندوق های رای و انتخاب فردی اصلح و با وقار وانقلابی مخالفت خود را بیش از پیش به همه دشمنان ایران بالاخص آزادی ستیزان نشان دهید..
درود بر آزادی
درود بر میرحسین موسوی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
هاشمی کارش درسته!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
به نظر شما چرا آقاي هاشمي نامه را سرگشاده تقرير نمودند.شايد مخاطبشان آقا نبوده. به نظر شما علت چيست؟

ايشان چرا بايد در نامه اي سرگشاده كه همه ملت با سلايق مختلف آنرا مي خوانند،بگويد:
"با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند "

و سپس در ادامه بفرمايند:
"و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت "

واقعا اين موارد را اگر در كنار حادثه 18 تير بگذاريم و اينكه اين قائله توسط اعوان و انصار امروز آقاي ميرحسين موسوي انجام شده است، بگذاريم، همچنين فرمايشات همين آقايان كه از ماهها قبل شائبه تقلب را شايعه كرده اند و اينكه امروز هم مي گويند مواظب خودكارها باشيد كه شايد نشان از برنامه آشوب - از سوي اي ياران داراي سابقه در 18 تير- آيا گفتن اين فرمايشات در چنين جوي از سوي شخصيتي انديشمند و باهوش سياسي قوي و داراي دور انديشي بسيار قوي مي تواند براي مصالح كشور و رهبري مفيد باشد و خالي از هرگونه تشديدتر نمودن خطر براي نظام و انقلاب است.
عقل الكن بنده متحير مانده!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
آن روزي كه رهبر انقلاب به امثالهم مي گفت بدنبال ثروت اندوزي و جداشدن از مردم نباشيد ، آن روزي كه امام شما را به اشرافيگري هشدار مي داد بايد فكر اين روزها را مي كرديد تا مردم از شما جدا نشوند .
از رهبرفقيدمان امام خميني و رهبر عزيزمان امام خامنه اي در امور زندگيتان الگو بگيريد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین