کد خبر: ۹۰۷۴۷۴
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
اجازه ندهیم فساد در کشور اتفاق بیافتد

آیت الله جوادی آملی به رئیسی: بر اساس کرامت با مردم برخورد شود

آیت الله جوادی آملی گفت: ما عالمان و دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و فارابی و امثال آن داریم، لذا شایسته است با مدیریت خوب، با ادب و احترام و بر اساس کرامت با مردم برخورد شود.
آیت الله جوادی آملی به رئیسی: بر اساس کرامت با مردم برخورد شود
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور، صبح امروز در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر خود به استان قم با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار ضمن تقدیر از خدماتی که انجام شده، ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ما انسان را کریم خلق کردیم؛ ﴿وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنِی آدَمَ﴾ یعنی ساختار خلقت بشر کریمانه است، لذا مسئولین باید تمام همتشان این باشد که با مردم کریمانه رفتار شود. ما ملت ایران، ملتی بزرگ و بزرگ زاده ایم، ما در کشوری بزرگ که هم تاریخ و هم جغرافیا دارد زندگی می‌کنیم، ما عالمان و دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و فارابی و امثال آن داریم، لذا شایسته است با مدیریت خوب، با ادب و احترام و بر اساس کرامت با مردم برخورد شود.

وی با تاکید بر همت مسئولین بر تولید و اشتغال در کشور، اظهار داشت: کشور ما دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است و باید از این سرمایه‌ها استفاده کرد اینکه امیرالمومنین می‌فرماید «مَن وَجَدَ ماءً و تُرابا ثُمّ افتَقَرَ فَأبعَدَهُ اللّه» یعنی کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند! مسئولین باید این کلمات را مد نظر قرار دهند و بر تولید و اشتغال همت گمارند تا فقر را از کشور ریشه کن کنند. ما در زمان دفاع مقدس جوانانی داشتیم که در شب‌های سرد زمستان در بالای کوه‌ها ایستادند و یخ زدند و شهید شدند تا از این مرز و بوم دفاع کنند، الان نیز چنین جوانانی و مردمانی داریم، این‌ها نعمت‌های ما هستند، باید قدر این سرمایه‌ها را بدانیم و اجازه ندهیم فساد در کشور اتفاق بیافتد.

آیت الله جوادی آملی در مورد پاسخ ایران اسرائیل نیز گفت: این وعده صادق، جلال و شکوه و عظمت را به ایران آورد، این اقدام همراه با عقلانیت انجام شد، کسی که سیلی زد، باید سیلی بزنیم.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور گزارشی از عملکرد دولت ارائه نموده و بیان داشت: ما تمام همت خود را بر توانمند سازی اقشار کمتر برخوردار و رفع فقر و مبارزه با فساد در تمامی لایه ها، مصروف داشته و همواره حفظ کرامت مردم را سرلوحه برنامه‌های خود در بخش‌های مختلف داشته ایم و در این رابطه کار‌های خیلی خوبی انجام شده است.

وی گزارشی از افزایش تولید در حوزه نفت و گاز ارائه داد و اظهار داشت: در انجام عملیات صادق، با تدبیر عمل شد و بین میدان و دیپلماسی و رسانه حداکثر هماهنگی صورت گرفت و مردم نیز با هر سلیقه‌ای از این حرکت غرور آفرین تمجید کردند.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین