کد خبر: ۹۰۹۹۱۳
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۷

مقام حماس: به رسمیت شناختن فلسطین دستاورد طوفان الاقصی است

یکی از مقامات ارشد جنبش حماس در سخنانی تصمیم سه کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را نتیجه و دستاورد عملیات «طوفان الاقصی» ارزیابی کرد.
مقام حماس: به رسمیت شناختن فلسطین دستاورد طوفان الاقصی است
آفتاب‌‌نیوز :

«عزت الرشق» از رهبران ارشد جنبش حماس در این باره اظهار کرد: به رسمیت شناختن پی در پی کشور فلسطین از جمله دستاورد‌های طوفان الاقصی است و به این معناست که مشروعیت حق فلسطینی به طور مداوم در محافل رسمی بین‌المللی در حال گسترش است.

طبق گزارش خبرگزاری سما، وی گفت: در مقابل، انزوای رژیم اشغالگر و کابینه نازی آن نیز در حال گسترش است و تصمیمات قضایی و پیگرد رهبران دشمن در دادگاه‌های بین‌المللی نمونه‌ای از وضعیت دشمن است که به یک طرف طرد شده تبدیل شده است.

الرشق ادامه داد: ما همچنان در سطح بین‌المللی دوستانی را به دست می‌آوریم و دشمن ما در حال از دست دادن متحدان خود است و دشمنان بیشتری برای خود ایجاد می‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سه کشور نروژ، ایرلند و اسپانیا امروز به‌رغم هشدار‌های رژیم صهیونیستی، به صورت رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناختند.

پیش از این هشت کشور عضو اتحادیه اروپا شامل بلغارستان، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلواکی، مجارستان، قبرس و سوئد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین